Львівські брати-бізнесмени Юрій та Остап Доскіч обікрали державу на понад мільярд гривень | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівські брати-бізнесмени Юрій та Остап Доскіч обікрали державу на понад мільярд гривень
25 Червня, 16:10

Львівські брати-бізнесмени Юрій та Остап Доскіч обікрали державу на понад мільярд гривень

Сума збитків по кримінальним провадженням, в яких фігурують компанії львівських братів-бізнесменів Остапа і Юрія Доскіча складає понад мільярд гривень державного бюджету. Про це повідомили у Антикорі.

Серед «улюблених» статей Кримінального кодексу України львівських бізнесменів – ухилення від сплати податків, легалізація коштів, отриманих злочинним шляхом, розкрадання державного майна тощо.

Діяльність братів Доскічів охоплює одразу десятки галузей. Однак найбільший прибуток їм приносять сфери виробництва кабелів, виробів із міді, пластмаси, будівництво та інші. Для того щоб продемонструвати лише частину кримінальних схем, які впроваджують компанії Юрія та Остапа Доскічів, необхідно ознайомитися з матеріалами кримінальних проваджень.

“Найбільш гучна справа, яка розслідується проти підприємств львівських братів, наразі «заглохла». Чому так сталося – питання, звісно, риторичне. Однак ще декілька років тому у провадження була величезна перспектива. Ідеться про кримінальне провадження, № 12020000000000709, внесеному до ЄРДР 18.07.2020 за фактом заволодіння коштів службовими особами ТзДВ «ГАЛ-КАТ», в особливо великому розмірі, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України”, – йдеться у повідомленні.

Хоча встановлена сума збитків у цьому кримінальному провадженні є відносно невеликою, однак є два важливих моменти: по-перше, воно стосується схеми розкрадання коштів акціонерного товариства «Укрзалізниця». По-друге, у судових документах щодо проведення процесуальних дій у провадженні, прямо зазначалися брати Доскічі та їхня участь у розкраданні майна «УЗ».

Провадження особливо активно розслідувалося у 2020-2021 роках. Джерела «АНТИКОРу» у правоохоронних органах повідомили, що 22 січня 2021 року за місцем знаходження підприємства  «Галицька кабельна компанія», яке належить братам Доскічам, були проведені обшуки, вилучені важливі для розслідування кримінального провадження документи, однак вже у жовтні того ж року Головне слідче управління НПУ за погодженням з Офісом генерального прокурора України ухвалює рішення про закриття провадження.

Одне з кримінальних проваджень, яке наразі активно розслідується слідчими по особливо важливим справам Державного бюро розслідувань, внесене до ЄРДР під № 42023000000000709 від 28.04.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 185, ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 362 КК України, тобто, крадіжка, підроблення документів і несанкціоноване втручання у компʼютерні системи.

Якщо коротко пояснити, у чому саме підозрюються підприємства братів Доскічів і ще десятки компаній — це масовий багатокроковий схематоз. У провадженні була крадіжка податкових лімітів, фіктивні угоди та виведення коштів, які були сплачені по державним контрактам. Збиток на сьогоднішній день достеменно невідомий, однак він становить не менше 300 мільйонів гривень, що є рекордом для проваджень, в яких фігурують львівські бізнесмени Остап і Юрій Доскічі.

Це кримінальне провадження наразі є активним, останні слідчі дії у нього проводилися на початку червня цього року, однак і тут ДБР отримує «палки у колеса». Найбільш «гуманний» український суд її Печерський районний суд столиці не задовільнив клопотання слідчих про проведення обшуків у підприємствах, які причетні до махінацій.

Додамо, що більшість бізнесів львівських олігархів мають проблеми зі сплатою податків, що підтверджується податковими повідомленнями-рішеннями. Мова йде про сотні постанов ДПС про стягнення несплачених податків із компаній Доскічів.

Нагадаємо, що Юрій Доскіч є депутатом Львівської обласної ради від «Слуги народу», його брат Остап – депутат Львівської міськради від «Європейської солідарності».

Відео