Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Львівські депутати вчергове віддали землю наближеним до мера людям», – УГП
14 Вересня, 13:52

«Львівські депутати вчергове віддали землю наближеним до мера людям», – УГП

На пленарному засіданні, 7 вересня, 40 депутатів Львівської міської ради затвердили проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Лесі Українки, 21. Ділянку з будинком – пам’яткою архітектури площею майже сім соток – передали у постійне користування об’єднанню співвласників багатоквартирного будинку «Леся Українка-21», що засноване щойно у квітні 2019 року, повідомляють в УГП.

«Віддавати цю ділянку депутати не мали права, – говорить помічник фракції Української Галицької партії Володимир Довжинський. – Адже, по-перше, у Галицькому районі Львова не затверджувалися План зонування та детальний план на цю територію. А відповідно до статті 24 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», передача земельних ділянок із земель державної або комунальної власності за відсутності плану зонування або детального плану території не допускається, якщо земельна ділянка віднесена до категорії земель історико-культурного призначення.

По-друге, згідно із статтею 34 Закону України «Про охорону культурної спадщини», землі, на яких розташовані пам’ятки та інші заповідні території, належать до земель історико-культурного призначення.

Відтак, будинок № 21 є пам’яткою архітектури місцевого значення, а вся ділянка знаходиться в межах території об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Львів – ансамбль історичного центру». Тобто має статус пам’ятки національного значення!»

119481583_1040090036444267_335789879949125279_o

Таким чином виконавчі органи Львівської міської ради, які готували і візували цю ухвалу, відкрито порушили щонайменше два закони України «Про регулювання містобудівної діяльності» та «Про охорону культурної спадщини». А 40 депутатів закріпили це неправомірне рішення своїм голосуванням і безкоштовно віддали під забудову землю в самому центрі Львова.

«Не просто ділянку, а місце, де проходила середньовічна оборонна лінія та досі збережений історичний ландшафт. А сталось так найімовірніше тому, що справжніми власниками ділянки є особи, які перебувають у родинних зв’язках із міським головою Львова. Депутати вчергове віддали землю наближеним до мера людям, – додають в УГП. – В результаті бюджет міста знову недоотримав коштів від реалізації мегадорогої земельної ділянки, а історична забудова центральної частини міста поповниться суперечливою новобудовою. Натомість дивіденди отримають виключно забудовник і прихильні до нього депутати».

Єдина фракція, яка не дала жодного голосу цьому питання – фракція Української Галицької партії. Не голосували за це чотири депутати – Мирослав Данилків, Ігор Дякович, Тарас Чолій та Юля Гвоздович.

Фото: Фейсбук

Схожі новини