Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Львівські хірурги прооперували підлітка зі Жовківщини з наскрізною діркою у шлунку
19 Серпня, 17:02

Львівські хірурги прооперували підлітка зі Жовківщини з наскрізною діркою у шлунку

Хірурги Львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ прооперували 15-річного Андрія зі Жовківщини з перфоративною виразкою шлунка. Лікарі пояснюють: у шлунку в нього була наскрізна дірка. Раніше у дітей така патологія зустрічалася вкрай рідко. А за останній рік на операційний стіл ОХМАТДИТу потрапило вже четверо дітей з таким діагнозом, передає Zaxid.net.

Андрія до лікарні привезла «швидка». Хлопець скаржився на нестерпний біль у животі. Рентген у вертикальному положенні показав, що у пацієнта у шлунку наскрізна дірка. Вона, як кажуть хірурги, спонтанно виникає на місці виразки. Підлітка відразу взяли в операційну.

Батько хлопця розповів, що до того син приблизно 8-9 місяців скаржився на періодичний біль у животі. У районній лікарні йому робили УЗД черевної порожнини, але нічого тривожного не помітили.

«Такі патології часто діагностують у хірургічних стаціонарах для дорослих, у педіатричних клініках – це рідкість. У дітей немає бути таких захворювань», – каже хірург Андрій Дворакевич.

Операція тривала годину. Андрія прооперували лапароскопічно, зашили дефект шлунка і через три дні перевели у гастроентерологічне відділення. Там він зараз проходить подальше лікування. Гастроентеролог Людмила Чекан зазначила, що така патологія у хлопця виникла через пізню діагностику і несвоєчасне лікування виразки.

«УЗД не діагностує виразки. Коли болить живіт і причину не встановлено, треба робити фіброгастроскопію. І якщо діагностовано виразку, її треба вчасно лікувати, дотримуватися відповідного режиму харчування, щоб не допустити ускладнень», – каже Чекан.

За її словами, виразки у дітей різного віку виникають через неправильне харчування (вживання чіпсів, сухариків, енергетиків, «швидкої їжі»), стреси, нервове напруження і переживання, куріння, вживання алкоголю.

Фото: ОХМАТДИТ

Схожі новини