Львівські хірурги видалили одноденному немовляті гігантську пухлину | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівські хірурги видалили одноденному немовляті гігантську пухлину
26 Вересня, 14:38

Львівські хірурги видалили одноденному немовляті гігантську пухлину

Величезну пухлину вагою більшою, ніж саме немовля, видалили новонародженному хлопчику із Волині львівські хірурги. Кажуть вперше оперували дитину з утворенням таких розмірів, – пише Захід.нет

Операцію робили у Львівській міській дитячій лікарні. Хлопчик народився з гігантською пухлиною – куприковою тератомою. Вона важила 2430 г. При народженні пухлина становла майже 57% його ваги. Вага хлопчика разом з пухлиною була 4280 г.

Жінка народжувала за допомогою кесерового розтину. Пологи пройшли успішно. З перинатального центру «швидка» того ж дня дитину доставила в Львівську міську дитячу лікарню.

«Співвідношення розмірів пухлини і розмірів тіла дитини було критичним, тератома була значно більшою за дитину. Виглядало так, що маля є додатком до пухлини. Вона займала всі м’які частини поперекового відділу хребта і ягодиць. Через пухлину серце дитини працювало з великим навантаженням, лівий шлуночок був збільшений. Сама пухлина була горбиста, дуже наповнена кров’ю і на ній почали з’являтися великі некрозні плями. Дитину слід було якомога швидше від неї звільнити, бо інакше вона могла б загинути через інфікування крові», – розповідає дитячий хірург Галина Курило.

Оскільки хлопчик був значно менший за пухлину і щоб на операційному столі він був на рівні з тератомою, хірургам довелося зробити спеціальне пристосування. Складність операції, за словами хірургів, полягала у тому, що треба було акуратно відділити всі судини, які потрібні дитині для подальшого нормального розвитку: ті, що пов’язані з тазовими органами, нирками, поперековим відділом хребта тощо, а всі інші – видалити.

Операція тривала 1,5 години та завершилась успішно. Зараз малюк ще перебуває під пильним наглядом лікарів, але все найважче, уже позаду.

Невдовзі маленький пацієнт із своєю 25-річною мамою поїдуть додому у Луцьк. Де їх чекає двоє маленьких діток, старшому братику 3 рочки, сестричці – 1,5.

«Думала, що після такої важкої операції син буде дуже ослаблений, не матиме сил голосно плакати. Та ні, коли мокрий чи голодний подає такий голос, що аж на коридорі чути», – каже мама дитини.

ФОТО: ілюстративне

Відео