Львівські хірурги без жодного розрізу прооперували піврічного пацієнта з вадою серця | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівські хірурги без жодного розрізу прооперували піврічного пацієнта з вадою серця
14 Липня, 16:01

Львівські хірурги без жодного розрізу прооперували піврічного пацієнта з вадою серця

У Львівській лікарні швидкої допомоги прооперували 6-місячного хлопчика Юліана із вродженою вадою серця. Операцію провели минулого тижня. Зараз дитина почувається добре. Малюка уже виписали додому, розповіли у КЛШМД Львова.

У немовляти лікарі діагностували клапанний стеноз легеневої артерії важкого ступеня, тобто звуження між правим шлуночком і легеневою артерією, яка транспортує кров у легені.

«Взагалі у дітей, які мають певні проблеми з серцем, є такі симптоми: втома, важко їсти, вони повільніше набирають вагу. І у більшості дітей, які мають проблеми з серцем, симптоми подібні. Так само було із тим хлопчиком, тому що серце не дозволяло нормально смоктати», – зазначив дитячий кардіохірург Віталій Петров.

Дитину оперували без розрізів за допомогою проколу у судині. Для маленького пацієнта така операція була малотравматична.

«Через прокол в судині до серця був проведений такий балончик, саме до цього клапану, який був недобрий. Балончик було розміщено точно в його анатомії. Там він роздувся спеціальним приладом для того, щоб це звуження розширити. Він порвав ті звуження, які заважали нормальному кровообігу. Далі цей балончик здувся і його витягнули», – додав лікар.

Це найменший пацієнт із вадою серця, якого прооперували на Заході України.

Фото: Фейсбук

Відео