Львівські хірурги сформували наново сечовий міхур дворічному хлопчику | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівські хірурги сформували наново сечовий міхур дворічному хлопчику
28 Вересня, 11:08

Львівські хірурги сформували наново сечовий міхур дворічному хлопчику

У дитячій лікарні святого Миколая Першого медичного об’єднання Львова лікарі сформували сечовий міхур дворічному хлопчику, якому минулої зими видалили злоякісну пухлину разом із частиною уражених нею органів. Про це повідомили у Львівській міській раді.

Хлопчик з Івано-Франківська вже понад рік боровся з пухлиною м’яких тканин. Злоякісне утворення локалізувалось у малому тазу малюка та вразило прилеглі внутрішні органи.

Операцію по видаленню пухлини провели у Львові. Онкохірурги та урологи лікарні святого Миколая разом із колегами з Івано-Франківська провели дитині лапароскопічне оперативне втручання. Всього через три невеликі проколи вони видалили 10-сантиметрову пухлину, а разом із нею мусили забрати й уражені органи: сечовий міхур, простату та частину прямої кишки. Для виведення сечі лікарі встановили малюкові уретрокутанеостому, тобто штучний отвір на животі.

Після видалення пухлини Матвійко пройшов ще кілька курсів променевої та хіміотерапії. Після того, як дитина  повністю поборола онкологію лікарі  вирішили, що малюк має отримати шанс на повноцінне життя. Аби хлопчик знову міг ходити в туалет у природній спосіб, йому потрібно було сформувати новий сечовий міхур.

Операцію провів особистий лікар Матвійка з Івано-Франківської дитячої обласної клінічної лікарні Юрія Томащука разом із львівськими хірургами та урологами.

«Дітей із такою проблемою в усьому світі дуже мало. Злоякісна пухлина вкрай рідко вражає саме сечовий міхур – це лише 1,4 % від загальної кількості випадків дитячої онкології. Тому такі операції з видалення та реконструкції – поодинокі. І технологічно це дуже складні втручання. Перший етап хірургічного лікування допоміг дитині врятувати життя, а другий має забезпечити контрольоване сечовипускання, а, отже, і нормальну якість життя», – розповідає завідувач відділення хірургії дитячої лікарні святого Миколая Олександр Калінчук.

Попри складність операції, хірургам вдалось успішно сформувати новий сечовий міхур. Зробили вони це з тканин товстого кишківника та вшили туди сечоводи.

На 4-ту добу після успішної операції Матвійко повернувся зі Львова додому – в Івано-Франківськ. Він добре почувається: багато посміхається, грається та їсть з апетитом.

Відео