Львівські хірурги успішно прооперували 10-річного хлопчика з рідкісним захворюванням черевної порожнини | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівські хірурги успішно прооперували 10-річного хлопчика з рідкісним захворюванням черевної порожнини
26 Квітня, 14:38

Львівські хірурги успішно прооперували 10-річного хлопчика з рідкісним захворюванням черевної порожнини

Хірурги Центру дитячої медицини, лікарні “Охматдит” успішно прооперували лапороскопічним методом 10-річного хлопчика із фрагментарним некрозом великого сальника. Це рідкісне гостре хірургічне захворювання органів черевної порожнини. Про це повідомили у пресслужбі лікарні.
Хлопчику Миколі 10 років. Сімʼя зі села Жорниська Львівської області. Почалося все із різкого болю у животі, яка то зʼявлялася, то стихала. Спершу мама вирішила, що це отруєння і дала сину сорбенти. Однак, біль не припинялася впродовж 3-ох днів. Хлопчик, навіть, зміг виступити на шкільному святі. А вночі Миколі стало різко дуже зле. Хлопчика одразу завезли до приймального відділення “Охматдиту”.
Під час обстеження хірурги виявили у дитини фрагментарний некроз великого сальника (рідкісне гостре хірургічне захворювання органів черевної порожнини) та вторинно змінений гострий катаральний апендицит. Відтак, видалили ще й апендикс.

“Причини цього діагнозу мають широкий спектр. Це може трапитися і від легкого удару, і від певної механічної дії. Складність цього захворювання у тому, що його не видно при УЗД обстеженні і дуже не виражена клінічна картина. Тому, найчастіше можна виявити цей діагноз при лапароскопічній діагностиці. Такі випадки трапляються рідко. За весь час моєї хірургічної практики пригадую всього три таких випадки”, – розповів дитячий хірург Олександр Колодій.

“Варто зазначити, що коли роблять дитині операцію відкрито (класичний метод), то сальник досить важко знайти і доводиться робити велику середину лапаротомію, тобто великий розріз. Ускладнює цю ситуацію, коли дитина має лишню вагу. А оскільки, у нашій лікарні ми робимо діагностичну лапароскопію, то операція робиться лише через три проколи”, – наголосила дитячий хірург-інтерн Тетяна Катринець.

Після антибіотикотерапії хлопчика вже виписали додому, він почувається добре. У подальшому буде перебувати під спостереженням лікарів та на контролі харчування.

Додамо, що великий сальник являє собою складку очеревини, яка починається від шлунку. Великий сальник прикриває спереду кишкові петлі, його основною функцією є захисна реакція при травмах та запальних захворюваннях органів черевної порожнини.

Відео