Львівські хірурги вперше в Україні прооперували дитину разом із роботом Da Vinci | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівські хірурги вперше в Україні прооперували дитину разом із роботом Da Vinci
20 Вересня, 14:38

Львівські хірурги вперше в Україні прооперували дитину разом із роботом Da Vinci

У Дитячій лікарні Святого Миколая медики за допомогою робота Da Vinci видалили пухлину наднирника 4-річній дівчині. Злоякісний утвір загрожував життю дитини. Раніше такі операції у дітей із застосуванням робота-хірурга Da Vinci в Україні не проводили.

Про це повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.

4-річна Алінка родом із Вінниці. З минулого літа вона бореться з тяжкою недугою. Спершу у дівчинки з’явився біль у животі та піднялася температура. Сім’я відразу звернулася до лікарів. Дитині діагностували нейробластому 4 стадії – злоякісну пухлину нервової системи.

«При нейробластомі пухлини можуть розвиватись в будь-якій ділянці симпатичної нервової системи. У дівчинки вона локалізувалася в правому наднирнику – ендокринній залозі, що відіграє важливу роль в обміні речовин. При цьому пухлина сягала аж 15 см», – розповіли медики.

Аби видалити пухлину, медики очікували лікування, на якому, операцію можна зробити за життєвими показами. Тому спершу в Вінниці та Києві Алінка пройшла хіміотерапію. Крім того, у столиці їй пересадили кістковий мозок. Коли пухлина зменшилась до 5 см, дівчинку привезли до Львова.

За словами лікарів, видалення пухлини за допомогою робота «Da Vinci» – це точний та менший травматичний метод для дітей, адже операція відбувається через мінірозріз, а вбудована мінідіагностична система дозволяє медикам проводити ювелірні втручання.

«Пухлину вдалося видалили повністю – в межах здорових тканин. Та головне – не пошкодивши життєво важливих структур. Операція минула з мінімальною крововтратою»,  – зазначили у лікарні.

На четвертий день після операції Алінка повернулась додому. У Вінниці вона продовжуватиме лікування: проходитиме курс  хіміотерапії.  Зараз вона мріє про відпочинок у горах разом із сім’єю.

Відео