Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Львівські хірурги врятували 93-річну бабусю від ампутації ноги
25 Січня, 18:26

Львівські хірурги врятували 93-річну бабусю від ампутації ноги

Судинні хірурги Львівської обласної клінічної лікарні прооперували 93-річну пацієнтку та врятували її ногу від ампутації. Про це розповіли у медзакладі.

93-річна Марія Кавич уже вдруге звернулась до судинних хірургів в обласній лікарні. Вперше – ще два роки тому. У жінки розвинувся тромбоз у підколінно-гомілковому сегменті. Тоді медикам вдалось виправити ситуацію.

Однак цього року у Марії виникла проблема уже з другою ногою. Лікарі діагностували гостру ішемію 3А, відсутність рухів та субфасціальний набряк. Тоді стояло питання оперативного втручання та ампутації кінцівки.

Незважаючи на всі складнощі, медики таки вирішили провести операцію.

«Близько двох годин тривало оперативне втручання – тромбектомія із підколінно–гомілкових сегментів і аутовенозною пластикою підколінної артеріі. До слова, в той час працювали генератори, однак світло таки перемогло темряву і 93-річна пацієнтка була успішно прооперована», – розповіли у лікарні.

За словами лікарів, під час післяопераційного періоду пацієнтці також було важко. Вона пережила гостру ниркову недостатність, однак змогла вийти із цього стану.

Наразі пацієнтка уже ходить. Її виписали з лікарні для продовження лікування під наглядом хірурга уже вдома.

Схожі новини