Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Львівські хірурги видалили у пацієнтки-підлітка 5-кілограмове утворення на весь живіт
21 Грудня, 20:22

Львівські хірурги видалили у пацієнтки-підлітка 5-кілограмове утворення на весь живіт

Вчора, 20 грудня, Хірурги обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ прооперували 14-річну львів’янку, в якої було гігантське утворення яєчника завбільшки з баскетбольний м’яч. Пацієнтку раніше нічого не турбувало. Вона була активною дівчинкою, займалася спортом. В якийсь момент відчула ниючий біль у животі, розповідають в ОХМАТДИТі.

«Не так, щоб аж дуже боліло, але час від часу нило. Мама вирішила не ігнорувати доньчину скаргу і повела її до лікаря. На УЗД черевної порожнини побачили гігантське утворення яєчника, яке займало ледь не весь живіт – кистома. І це не рідкісний випадок. Утворення в гінекологічній сфері підступні. При такій патології болі можуть бути або не бути – незалежно від розміру утворення. Може бути дуже боляче, але утвір невеликий і, навпаки, при великих утвореннях біль може зникати. Виявляють його на УЗД, як випадкову знахідку», – пояснює дитячий гінеколог ОХМАТДИТу, головний експерт з дитячої гінекології Львівщини.

132346173_3354767337986273_7003489540828739383_n

Під час операції утворення забрали, всі органи вдалося зберегти.

«Такі операції ми робимо лапароскопічно, тобто без розрізу через увесь живіт. Цього разу важко було щось передбачити і спланувати, але нам вдалося повністю видалити гігантське утворення з яєчника. Воно було просто величезних розмірів – вагою до 5 кг, містило до 5 літрів рідини. За попередніми даними, утворення доброякісне. Тож дівчинка має всі шанси на повноцінне життя. У майбутньому зможе бути мамою при правильній гінекологічній реабілітації», – додає лікарка.

Зараз дівчинка почувається добре. Вона перебуває з мамою у палаті, а вже зовсім скоро поїде додому.

Пацієнтки дитячого гінеколога залишаються під наглядом лікарки, доки не стануть дорослими.

Медики наголошують, аби батьки уважніше ставилися до здоров’я свої дітей. Кажуть, що навіть незначні скарги дівчинки можуть бути ознакою серйозної хвороби, тому їх не можна ігнорувати.

Фото: ОХМАТДИТу

Схожі новини