Львівські хірурги видалили в 12-річної дівчинки 1200-грамову пухлину | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівські хірурги видалили в 12-річної дівчинки 1200-грамову пухлину
07 Травня, 11:32

Львівські хірурги видалили в 12-річної дівчинки 1200-грамову пухлину

Медики Львівської міської дитячої лікарні на вул. Орлика у ніч на 29 квітня невідкладно прооперували 12-річну дівчинку з 1200-грамовою пухлиною у черевній порожнині. Випадок особливий тим, що дитина має генетичну ваду – порушення 14-ї хромосоми, що асоціюється із рядом інших захворювань. Про це повідомив дитячий лікар-хірург лікарні Юрій Колівошка.

«Дитина приїхала у медзаклад зі скаргами на сильний біль у животі. Під час операції виявили пухлину, яка росла у жіночих придатках, вагою 1200 грамів. На час прибуття до лікарні пухлина вже тріснула, а її кров’янистий вміст вилився у черевну порожнину, що спричинило сильний біль. Під час операції пухлину було повністю забрано, а черевну порожнину просушено», – розповів лікар.

З його слів, через генетичну ваду у дівчинки можливо знижений больовий поріг і вона могла не відчувати, що всередині росте велика пухлина.

«Порушення 14-ї хромосоми у випадку цієї дитини – це затримка психологічного розвитку і знижений больовий поріг. Тобто пухлина росла, але вона її не відчувала. Сьогодні дитина переведена з реанімації у загальну хірургію, вона добре харчується і отримує все необхідне лікування. Чекаємо на результати гістології. Окрім того, її консультували суміжні лікарі – гінеколог, онколог та нейрохірург. Адже проблема 14-ї хромосоми асоційована також з кистами головного мозку. Хоча наразі потреби у дообстеженні в даному напрямку не потрібне», – пояснив Юрій Колівошка.

Оперативне втручання тривало три години. Результати гістології визначать подальше лікування дитини.

Фото: з відкритих інтернет-джерел, Фейсбук

 

  • 0
  • 1112
Відео