Львівські хірурги вирівняли деформовану грудну клітку у дитини: зробили це без розрізу грудини | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівські хірурги вирівняли деформовану грудну клітку у дитини: зробили це без розрізу грудини
03 Серпня, 14:02

Львівські хірурги вирівняли деформовану грудну клітку у дитини: зробили це без розрізу грудини

Хлопчика зі складною деформацією грудної клітки успішно прооперували львівські хірурги дитячої Лікарні Святого Миколая. І зробили це лікарі в найменш травматичний з можливих способів — без розрізу грудини, повідомляють медики. 

13-річний Остап народився із вадою серця — транспозицією магістральних судин (легенева артерія та аорта дитини помінялися місцями). Це загрожувало життю малюка. На шосту добу від народження Остапа терміново прооперували. Ваду серця вдалося скорегувати. Та після хірургічного втручання грудина дитини змістилася.

“В Остапа розвинулася лійкоподібна деформація — виражене заглиблення у центральній та нижній частині грудного каркасу. Після проведення класичних відкритих операцій із розрізом грудної клітки — таке не рідкість. Спершу ця деформація була малопомітною і не впливала на якість життя дитини. Та хлопчик ріс і в юному віці зміщення посилилось та почало стискати внутрішні органи. Зокрема, легені та серце. Остапу стало складно дихати. Також страждав підліток і від психологічного дискомфорту — деформація стала помітною візуально”, — розповідають медики.

За допомогою сімʼя звернулася до спеціалістів Лікарні Святого Миколая.
Операцію вирішили робити в найменш травматичний спосіб — за методикою Nuss — з невеликим доступом. Зазвичай в Україні хірурги, аби встановити пластину при западині після кардіохірургічних операцій, роблять розріз грудини — стернотомію. Це більш травматично для пацієнта та з тривалим післяопераційним періодом.
Львівські лікарі через 5-см розріз відділили серце від грудини — виконали так званий кардіоліз. А потому торакоскопічно, через 5-мм проколи, ввели пластину та прикріпили її до ребер. Це дозволило укріпити грудину.
Через кілька років, щойно грудна клітка Остапа набуде правильної форми та зміцніє, лікарі виймуть пластину.
За вісім днів після операції Остап повернуся додому. Хлопець добре почувається. Зникла задишка та неприємні відчуття у грудині.
Відео