Львівські храми прихистили майже 60 тисяч українців | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівські храми прихистили майже 60 тисяч українців
21 Березня, 12:32

Львівські храми прихистили майже 60 тисяч українців

За час повномасштабного наступу росії львівські храми активно долучилися до розміщення вимушених переселенців, які рятуються від війни. За словами голови міської евакуаційної комісії Євгена Бойка, тимчасово переміщених осіб у нашому місті приймають 85 релігійних спільнот. Відтак, за майже місяць церковні громади надали прихисток для близько 60 тисяч людей зі всієї України. Про це повідомили у Львівській міській раді.

Одним із перших, хто відкрив свої двері, був паломницький центр у Брюховичах. Там прийняли вже понад 2 тисячі переселенців з Харкова, Києва, Запоріжжя, Донецька та інших міст і містечок. Переважно це жінки з дітьми, а також літні люди, яких вдалося евакуювати із зони активних бойових дій. Прихисток отримали ті, хто цього потребував, без прив’язки до віросповідання людей.

Зазначимо, у Домі паломника вимушено переселені українці мають не лише безпечне місце ночівлі з дахом над головою, але також повноцінне триразове харчування, медичну та психологічну допомоги. У центрі також допомагають перетнути кордон тим, хто цього бажає. Людей відправляли в Польщу, Чехію, Німеччину та навіть Італію. Щодня в дорогу вирушає близько сотні осіб, а на їхнє місце прибувають наступні сім’ї. Щодня там проживає близько 250-300 людей.

«Будемо приймати людей допоки це потрібно. На початку люди спали навіть в коридорах, хоча у наших номерах є місця для майже 200 людей. Були ночі, коли до нас приходили вночі під ворота і просились переночувати. Останні тижні ми всі живемо тут, з людьми. Працівники рідко коли потрапляють додому. Щовечора маємо службу – запрошуємо гостей на спільну молитву про мир в Україні», – говорить отець Микола.

Піклуватися про біженців допомагає Карітас Спес Львівської архідієцезії та Екуменічний комітет медичної та соціальної допомоги РКЦ, ПЦУ, та УГКЦ у Львівській області. Завдяки цьому переселенці отримують не лише забезпечення базових потреб, але також духовний та психологічний супровід.

Відео