Львівські кульовики здобули 9 комплектів нагород у командних змаганнях | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівські кульовики здобули 9 комплектів нагород у командних змаганнях
16 Січня, 20:05
logo-black

Львівські кульовики здобули 9 комплектів нагород у командних змаганнях

Софія Козаренко

Львівські кульовики здобули 9 комплектів нагород у командних змаганнях у Львові. З них – одне золото, п’ять срібних нагород та три бронзові.

Львів прийняв зимовий чемпіонат України з кульової стрільби у приміщенні.  За нагороди турніру позмагалися 265 учасників.

Після того, як згорів тир на СКА, національну першість змушені були розділити на два міста. Медалі зі стрільби з гвинтівок розігрують у Києві. У Львові боролися за нагороди лише пістолетники. Спортсмени стріляли з пневматичних та малокаліберних пістолетів. Сильніших визначали в особистих та командних заліках, а також у міксті – змішані пари.

Для найсильніших кульовиків держави національна першість – це відбірковий етап до чемпіонату Європи, який відбудеться у березні в Сербії. Окрім цього, члени збірної України мають змогу ввійти у форму та налаштувати зброю. Так, у швидкісній стрільбі з малокаліберного пістолета на 25 метрів Павла Коростильова почав підводити пістолет. Він виборов третє місце. У цій дисципліні стрільці мають влучити у п’ять мішеней. На це завдання у них є спершу 8 секунд, потім 6, а фіналі – 4.  

«Для мене результат був не надто важливий, головне було перевірити пістолет, знайти проблеми.  От вони і вилізли у фіналі. Патрон заходив в ствол, а спуск не спрацьовував», – розповів LMN Павло Коростильов.

 

Чемпіоном України у швидкісній стрільбі з малокаліберного пістолета став ще один львів’янин Роман Бондарук. До слова, кілька років тому саме у цій вправі він поставив національний рекорд.

«Звісно, що сьогодні не все вдавалося, тому що рекорд України у цій вправі я поставив ще 5 років тому, а зараз я був далекий до того. Тоді у мене було 36 влучань, а тепер – 27», – поділився Роман Бондарук.

Для українських кульовиків 2019 рік надважливий, адже відбудеться низка стартів, на яких стрільці боротимуться за ліцензії на Олімпійські ігри у Токіо.

За словами старшого тренера збірної України Степана Старінського, фінансування національної збірної з кульової стрільби в порівнянні з минулим роком скоротили приблизно на 7 мільйонів гривень. Це спричинить чималі труднощі, адже поїздки на міжнародні старти – недешеві.

«Будемо обмежену кількість учасників везти на змагання, – розповів  LMN Степан Старінський. – Тільки тих, на кого ми розраховуємо, що вони отримають ліцензію на Олімпійські Ігри-2020. Тобто не зможемо покрити витрати на всіх членів збірної. У цьому складність».

Результати львів’ян на чемпіонаті України:

стрільба з пневматичного пістолета (вправа ПП-3):  Ольга Болонна – 1 місце, Юлія Коростильова – 3 місце;

стрільба з пневматичної гвинтівки (вправа ГП-6): Тетяна Галкіна – 3 місце;

стрільба з швидкісного малокаліберного пістолета (вправа МП-8): Роман Бондарук – 1 місце, Павло Коростильов – 3 місце.

Фото: Софія Козаренко

Відео