Львівські лікарі пересадили 15-річному хлопчику татову нирку | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівські лікарі пересадили 15-річному хлопчику татову нирку
04 Вересня, 12:00

Львівські лікарі пересадили 15-річному хлопчику татову нирку

Команда Центру трансплантології Першого медоб’єднання Львова виконала родинну пересадку — пересадила нирку батька синові, який страждає від аутоімунного захворювання. Про це повідомили у пресслужбі Першого медичного обʼєднання Львова.

15-річний волинянин Сашко Козуля останні 5 років провів не за шкільною партою і не за улюбленою грою у футбол з однолітками, а в залі гемодіалізу та лікарняних палатах.

«Усе почалося з того, що у Сашка зʼявилися набряки та зменшилася кількість сечі. А з часом нирки і геть відмовили. Причиною виявилася аутоімунна недуга — системний червоний вовчак. При цьому захворюванні імунна система виробляє антитіла, що атакують та руйнують здорові клітини, тканини і органи власного організму. Це може призводити, зокрема, до ниркової, серцевої та легеневої недостатності», — розповіли медики.

У Сашка відмовили саме нирки і їхню функцію роками по кілька разів на тиждень виконував апарат. Врятувати хлопця могла лише пересадка нового органу. По допомогу родина Сашка звернулася до Центру трансплантології Першого медоб’єднання Львова.

«Тут юнакові ще рік тому мали планово пересадити нирку. Донором був готовий стати батько — його орган ідеально підходив синові. Утім, напередодні операції Сашко перехворів на ковід і ослаб ще більше. Стан дитини не дозволяв виконати трансплантацію. І погіршився настільки, що юнак опинився у реанімації. Після довгих місяців цілодобового медичного догляду, стан Сашка вдалося стабілізувати», — йдеться у повідомленні.

До трансплантації лікарі приступили під час так званого трансплантаційного вікна. Родинна пересадка тривала понад 6 годин. Все минуло добре.

«Батькова нирка запрацювала в тілі сина просто на операційному столі. Наші лікарі підготували юнакові особливий подарунок — футбольний мʼяч із підписами всієї команди його рятівників та просто у відділенні трансплантології — зіграли разом. Згодом він зможе ганяти м’яча і зі своїми однолітками. А поки перше, що хоче зробити після трансплантації — поїхати з татом і дідом на риболовлю та повернутися до школи — цьогоріч він іде у 11 клас», — йдеться у повідомленні.

Хлопчика з лікарні виписали вже на восьмий день після операції.

Відео