Львівські лікарі пересадили пацієнту легені від посмертного донора (ВІДЕО) | Львівська мануфактура новин
Львівські лікарі пересадили пацієнту легені від посмертного донора (ВІДЕО)
24 Січня, 11:40

Львівські лікарі пересадили пацієнту легені від посмертного донора (ВІДЕО)

Львівські медики провели другу в історії України трансплантацію легень від посмертного донора. Як повідомив генеральний директор Першого ТМО Олег Самчук, донорський орган отримав батько-одинак, легені якого постраждали під час аварії на Чорнобильській АЕС.

Пацієнт – один з ліквідаторів аварії на атомній електростанції, біля операційної на нього чекав 8-річний син.

«Цю операцію наші лікарі зробили без допомоги іноземних колег. Вперше не лише для нас – для України. І знаєте, як і все в житті, цей шлях не був простим. Ми тяжко працювали, довго готувалися. І от зараз маємо команду найкращих лікарів. А ще ми маємо надійних друзів – команду Інституту серця. Вони їхали всю ніч, щоб допомогти пересадити серце, доки наші кардіохірурги працюють з легенями», – зазначили у лікарні.

До слова, торік у Львові провели рекордну кількість трансплантацій, врятувавши майже сотню українців. Тут пересадили 7 сердець, 12 печінок та 78 нирок: з них три нирки та одну печінку отримали діти.

Відео