Львівські лікарі провели унікальну операцію з пересадки донорського серця (Відео) | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівські лікарі провели унікальну операцію з пересадки донорського серця (Відео)
04 Липня, 13:57

Львівські лікарі провели унікальну операцію з пересадки донорського серця (Відео)

Сьогодні уночі, 4 липня, у міській клінічній лікарні швидкої меддопомоги Львова вперше провели трансплантацію серця. Це перша така операція у Львові і третя в Україні за останні 15 років, розповідають у цій лікарні.

Донором, у якого забрали серце, став 58-річний львів’янин. Під час падіння з висоти він отримав травми, несумісні з життям. Після спроб врятувати життя чоловіка лікарі констатували у нього смерть мозку, що є прямим показом до трансплантації. Його мама і сестра дали згоду на забір органів, аби ті подарували можливість жити іншим людям.

Нове серце отримав 57-річний житель міста Коростень Житомирської області, якого п’ять років тому вразив інфаркт. Його серце втратило пружність і вже не могло качати кров. Іншого виходу, окрім пересадження, чоловік не мав. Здорове донорське серце львівські лікарі йому трансплантували спільно з командою київського Інституту серця на чолі з Борисом Тодуровим, який спеціально прибув до Львова.

Також від донора узяли дві нирки, які пересадили чоловікам, один з яких зі Львова, другий із Тернопільщини. Усі операції розпочалися після опівночі і тривали до восьмої ранку суботи.

«Я безмежно вдячний усім, завдяки кому відбулися ці історичні для Львова операції: співробітникам Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги, які на ногах уже третю добу, команді Інституту серця, яка готова кидати всі справи і їхати за сотні кілометрів, аби врятувати людині життя, іншим нашим колегам і однодумцям. Та особлива подяка – рідним загиблого чоловіка. Ваше непросте рішення стало порятунком для одразу трьох людей. Повірте, кожен із них перед операцією дякував вам і дякуватиме усе життя!» – зазначив головний лікар Комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова Олег Самчук.

Дві попередні операції з пересадки донорського серця відбулися у Ковельській районній лікарні Волинської області.

Опубліковано Oleg Samchuk Пʼятниця, 3 липня 2020 р.

Фото та відео: лікарні швидкої допомоги

Відео