Львівські лікарі сформували 6-річній дівчинці штучний стравохід | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівські лікарі сформували 6-річній дівчинці штучний стравохід
30 Червня, 10:35

Львівські лікарі сформували 6-річній дівчинці штучний стравохід

У лікарні св.Миколая у Львові хірурги провели рідкісну операцію 6-річній дівчинці з Ковеля. У віці двох років Оля ненароком випила миючий засіб і сильно обпекла стравохід. Протягом 4 років дівчинка пережила не одну операцію, але зараз отримала шанс жити повноцінним життям. Про цей випадок повідомили у Першому медоб’єднанні м.Львів.

«Зараз Олі шість років. Коли їй було два, вона ненароком випила миючий засіб і отримала важкі хімічні опіки стравоходу. Аби дівчинка могла пити та їсти, щомісяця впродовж року її оперували – розширювали звужений та зарубцьований стравохід. Коли це перестало допомагати, Олі встановили гастростому – трубочку в животику, по якій їжа вводилася просто у шлунок», – розповіли в Об’єднанні.

Через це, окрім проблем з харчуванням, дівчинка мала ще одну – вона не могла ковтати слину і змушена була постійно спльовувати її в хустинку. Для дівчинки, яка у вересні пішла до школи, це було дуже некомфортно. Відтак місяць тому мама привела її до львівських лікарів з проханням вилікувати дитину.

Медики вирішили провести Олі реконструктивну операцію – замінити власний стравохід кишковим трансплантатом.

«Такі втручання дуже складні і для діток рідкість. Однак, наших спеціалістів це не злякало. Штучний стравохід вони сформували з фрагмента товстого кишківника, розмістивши його за грудиною від шлунка до верхнього сегмента стравоходу. Уже на третій день після операції Оля почала самостійно ковтати слину, а через тиждень – пити воду», – розповіли в лікарні.

Найближчим часом, після додаткових обстежень, дівчинці мають забрати гастроскопію, і вона зможе жити звичним для її однолітків життям.

Відео