Львівські лікарі «швидкої» можуть вдатися до «італійського страйку» | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівські лікарі «швидкої» можуть вдатися до «італійського страйку»
12 Лютого, 10:49

Львівські лікарі «швидкої» можуть вдатися до «італійського страйку»

Учора 300 працівників Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Львові вимагали у голови ЛОДА Олега Синютки, аби звільнили їх керівничку Наталію Поважук. Також просили підвищити зарплату, зменшити кількість непрофільних викликів та забезпечити лікарів формою, повідомляє Tvoemisto.tv.

«Ми зібрали 800 підписів за  звільнення Поважук. Розуміємо, що в одну мить людину не можна звільнити, але хочемо, щоб її принаймні усунули від керівної посади. Коли керівником був Володимир Похмурський, то вона ще поводилась тихо, а тепер знову протягує свою команду», – каже лікар невідкладних станів Степан Железняк.

Лікар додає, що гостро стоїть питання з машинами “швидкої допомоги”, проте наразі його не порушували.

«Минулого року закупили сім машин, дві передали місту, решту – в область. А тим часом старі газельки віджили своє, і кількість машин загалом не збільшилась. А ми обслуговуємо мільйонне місто, хоч влада і заперечує ці цифри, та ще 15-кілометрову зону навколо», – пояснює Степан Железняк.

Домовилися, що наприкінці лютого вимоги медиків розгляне сесія ЛОР.

«Ми дали час до 1 березня. Якщо не побачимо якихось конкретних дій, то будемо спочатку вдаватись до італійського страйку або в межах трудового законодавства припинятимемо роботу на 6 годин. У нас ще є козирі, про які ми наразі не говоримо, але які можуть зупинити роботу «швидкої» в усьому місті. Наразі ми не хочемо до цього вдаватись, бо розуміємо, що це призведе до багатьох смертей», –додає Железняк.

Лікарі зазначають, що зараз водій швидкої отримує 4 тис грн, а лікар вищої категорії – 4100 грн.

Фото: LVIVPOST.NET

Відео