Львівські лікарі відновили руку і ногу 29-річному художнику, який отримав поранення на війні – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівські лікарі відновили руку і ногу 29-річному художнику, який отримав поранення на війні
04 Серпня, 12:00

Львівські лікарі відновили руку і ногу 29-річному художнику, який отримав поранення на війні

У Львові в реабілітаційному центрі «Незламні» проходить лікування 29-річний художник зі Львова Роман Хрущ, який у червні цього року отримав важке поранення правої половини тіла під Бахмутом. Про це повідомили у Першому медичному обʼєднанні Львова.

Роман до війни активно творив, виставлявся і викладав в Академії друкарства. 24 лютого він поміняв пензель на автомат. До війська разом з ним пішов і молодший на шість років брат. Воювали разом у складі 3-ї окремої штурмової бригади. Важке поранення Роман отримав 7 червня 2023 року під Бахмутом.

«Почався штурм. Ми мали завдання відбити кілометр території противника. Щойно зайшли на позиції, як почався прицільний мінометний обстріл прямо по нашій групі. Снаряд розірвався в чотирьох метрах від мене, була сильна вибухова хвиля, я перестав відчувати всю праву половину тіла та впав», – згадує боєць.

Домедичну допомогу Роману надав брат, наклав турнікет та доставив його до точки евакуації. Далі були лікарні у чотирьох областях. Кінцевою зупинкою у порятунку Романа став центр «Неламні» у Львові.

Осколки ворожого снаряда понівечили всю праву половину тіла Романа. Заділи й руку, якою він пише полотна.

З ногою була набагато гірша ситуація, був великий ризик того, що Роман не зможе згинати стопу, а значить і ходити. Утім, хірургам вдалося врятувати художнику руку та ногу. Зараз Роман пересувається вже без візка і намагається все менше користуватися милицями.

Він вже знову може тримати пензель.

Відео