Львівські лікарі врятували життя дівчинці з рідкісною генетичною хворобою | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівські лікарі врятували життя дівчинці з рідкісною генетичною хворобою
10 Липня, 13:00

Львівські лікарі врятували життя дівчинці з рідкісною генетичною хворобою

Лікарі Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медцентру видалили селезінку 6-річній дитині, щоб врятувати їй життя. Як повідомили в закладі, рідкісна генетична хвороба спричинила важке ураження органу дівчинки.

«Маленька волинянка хворіє з дитинства. Вперше негаразди зі здоров’ям донечки батьки зауважили у семимісячному віці – у дитини був збільшений живіт та знижені показники крові. Дівчинку тривало обстежували у різних медичних установах, вона часто і важко хворіла, через погіршення стану вона часто перебувала у реанімації. Щоб контролювати анемію важкого ступеню, доводилось систематично проводити переливання еритроцитарної маси, по декілька разів на місяць», – йдеться у повідомленні.

У львівську лікарню дівчинка потрапила у дуже важкому стані. Живіт дитини був гігантських розмірів. Селезінка виповнювала усю черевну порожнину, підтискала печінку, діафрагму, легені, інші внутрішні органи. Після комплексного обстеження у Центрі дитині верифікували спадкову гемолітичну хворобу – спадковий стоматоцитоз. Гематологиня Ольга Дорош пояснила, що це рідкісне генетичне захворювання, яке впливає на еритроцити (червоні кров’яні клітини), і може спричинювати гіперспленізм (патологічне збільшення селезінки) та порушувати роботу органу.

«Існував високий ризик самовільного розриву селезінки внаслідок травми чи інфаркту селезінки. Тому мультидисциплінарна команда Центру вирішили провести спленектомію, тобто видалити селезінку», – розповіли медики.

Перед хірургічним втручанням у Клініці імунології та ревматології дівчинці провели необхідні щеплення.

Мама дівчинки каже, що до операції через важкий стан дівчинка не відвідувала дитячий садок і не могла бавитись із ровесниками. Зараз дівчинка активно відновлюється, готується до школи, і знаходить час на розваги з іншими дітками.

Відео