Операція тривала 7 годин: львівські медики врятували хлопчика з онкологією | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Операція тривала 7 годин: львівські медики врятували хлопчика з онкологією
14 Червня, 15:59

Операція тривала 7 годин: львівські медики врятували хлопчика з онкологією

Львівські лікарі видалили нирку 2,5 річному хлопчику з Краматорська. Хлопчик потратив до лікарні два місяці назад з пухлиною. Щоб врятувати життя маленькому пацієнту, медикам довелось видалити утвір разом із ураженим органом. Про це інформує Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр.

«Маленькому Марку 2,5 роки. Уже понад два місяці він перебуває в дитячій лікарні. У центр хлопчик потрапив у критичному стані, із важким діагнозом – нефробластома правої нирки. Щоб врятувати життя маленькому пацієнту, медикам довелось видалити утвір разом із ураженим органом», — йдеться у повідомленні.

Лікар-онколог Христина Запоточна, яка лікує Марка, розповіла, що головними скаргами при поступленні було незначне підвищення температури та збільшений живіт: виявлений утвір вразив медиків своїми розмірами.

«Ми зробили усі потрібні обстеження і одразу розпочали доопераційне лікування хіміотерапією. Після 6 курсів провели контрольне обстеження, яке показало позитивну динаміку: розміри пухлини і кількість метастазів у легенях значно зменшились», — сказала Христина Запоточна.

Зі слів медиків лікарні, нефробластома досить поширене онкологічне захворювання у дітей. Проте цей випадок виявився складним через розміри пухлини і її нетиповість.

«Зазвичай нефробластома знаходиться у межах заочеревного простору. У Марка ж пухлина проросла заочеревний простір і метастатично поширилась до меж печінки, до того ж була щільно спаяна з нижньою порожнистою веною – однією із магістральних судин організму. Інтраопераційно ми також виявили додатковий сечовід. Усе це разом ускладнювало операцію, проте нам вдалось успішно виділити та видалити пухлину разом з ниркою», — пояснив дитячий хірург Орест Лешневський. 

Мама Софія розповідає, що проблему зауважила вже після початку війни: до того Марко ріс звичайним хлопчиком, його нічого не турбувало. Живіт був трохи збільшеним, проте Марко нормально розвивався, був жвавим, тож родина вважала це особливістю його організму.

Але у середині березня животик у Марка різко виріс. На той момент у лікарні Краматорська уже неможливо було пройти жодних обстежень, місто постійно обстрілювала ворожа артилерія, були проблеми із електро та водопостачанням.   

Маленький Марко постійно перебуває під опікою онкологів. Життєрадісний малюк знайшов нових друзів і став улюбленцем у відділенні. Його ще чекає тривале лікування у нашій лікарні, проте сім’я сподівається, що Марко цілком одужає, і вони зможуть повернутись до рідного міста.

Відео