Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Львівські медики пересадили нерв захиснику, аби той знову міг ходити
08 Листопада, 13:52

Львівські медики пересадили нерв захиснику, аби той знову міг ходити

Львівські медики пересадили нерв захиснику, аби повернути йому можливість ходити. Про це розповіли у Першому медичному об’єднанні Львова.

25-річний Олексій Свинар родом з Харкова. Разом із батьком він пішов добровольцем на війну вже наступного дня після повномасштабного вторгнення. Служив на Ізюмському напрямку. Там же, поблизу села Краснопілля, чоловік отримав поранення.

«Того дня, 7 червня, Олексій виконував бойове завдання, однак потрапив під артобстріл. Уламки потрапили йому в ліву ногу: вразили стегнову кістку, вирвали частину тканин стегна та сідничний нерв. Внаслідок отриманої травми йому паралізувало кінцівку. Адже саме сідничний нерв відповідає за рухову функцію ноги», – розповіли у лікарні.

b5d705e2-ffab-4397-a4cc-15c4f3430d5f
b4ac55f7-50b2-4a09-980a-f4a8ae0848ac

Спершу захиснику провели 9 хірургічних втручань в лікарнях Краматорська, Дніпра та Тернополя. Далі – тривалий період лікування через загноєння рани.

І лише тепер – реконструктивна операція – аутотрансплантація. Аби Олексій зміг ходити, хірурги взялися пересадити пацієнту нерв.

«Вони взяли по нерву з обох гомілок та вшили їх на місце розірваного в ділянці стегна. Ця операція стала для Олексія десятою і, як сподіваються лікарі, заключною», – додали у лікарні.

Уже наступного дня після пересадки чоловік почав відчувати нервове посмикування в нозі. І хоча зараз йому ще не можна підніматись з ліжка та ворушити ногою, лікарі кажуть що такі відчуття свідчать про початок регенерації.

На захисника чекає ще пів року реабілітації. Тепер все залежить від відновлювальних функцій організму Олексія. Та сам пацієнт сподівається, що зовсім скоро стане на ноги.

Після одужання він хоче повернутись у свій бойовий підрозділ, аби продовжити боронити Україну на передовій.

Схожі новини