Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Львівські медики прооперували 15-річного хлопця, який через рідкісне захворювання не міг нормально їсти
09 Листопада, 12:56

Львівські медики прооперували 15-річного хлопця, який через рідкісне захворювання не міг нормально їсти

Львівські медики розсікли п’ятнадцятирічній дитині м’язи стравоходу, аби вона змогла ковтати. Як повідомили у Львівській Обласній Дитячій Клінічній Лікарні Охматдит, у хлопця виявили рідкісний діагноз – ахалазія стравоходу, який 3 роки не давав Данилу нормально жити і ледь не довів до серйозних нервових розладів.

«Це захворювання характеризується порушенням прохідності кардіального відділу стравоходу і значним його розширенням над ділянкою звуження. Може бути вродженим, або внаслідок стресу», – розповіли лікарі.

У Данила порушення ковтання проявлялося затримкою їжі за грудиною, тому для полегшення проходження їжі йому доводилося робити посилені ковтальні рухи, запиваючи їжу великою кількістю води. Так дитина жила цілих три роки.

Після скарг хлопця на ускладнене ковтання, йому провели КТ-обстеження, де і виявили захворювання стравоходу.

«Було прийнято рішення про проведення складного оперативного лікування – кардіоміотомії з езофагокардіофундоплікацією, іншими словами хірурги розсікли м’язи стравоходу», – зазначили у лікарні.

314162559_5358887067574280_6127835802239015360_n

Після операції Данило може знову нормально їсти та розвиватися, у нього зникли всі симптоми порушення ковтання та блювання.

«У дитини знову появилася усмішка і блиск в очах. Хлопець може нормально їсти і розвиватися як і його однолітки. Данило і його батьки постійно дякують, що повернули хлопцю радість життя», – розповідають у лікарні.

Медики вкотре наголошують батькам, аби не нехтували скаргами дітей і вчасно зверталися за фаховою діагностикою та лікуванням.

Схожі новини