Львівські медики прооперували чоловіка, який майже осліп через пухлину | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівські медики прооперували чоловіка, який майже осліп через пухлину
17 Січня, 19:33

Львівські медики прооперували чоловіка, який майже осліп через пухлину

У лікарні Святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова медики через ніс видалили 55-річному пацієнту пухлину мозку, через яку він майже осліп. Про це повідомили у медзакладі.

44-річний Андрій Марек з Дрогобицького району. Дев’ять років тому йому поставили діагноз: аденома гіпофізу. Це доброякісна пухлина основної залози внутрішньої секреції, що виробляє гормони, які регулюють діяльність інших залоз організму

Тоді чоловік вирішив відмовитись від оперативного втручання та лікуватися медикаментозно. Він приймав гормонотерапію та вірив, що одного дня утвір перестане рости або ж зникне та не вплине на його життя.

Однак, кілька місяців тому стан чоловіка різко погіршився. Лише за місяць він майже повністю втратив зір, погіршилась пам’ять, було постійне відчуття нудоти. Хворому ставало лише гірше. Тоді він звернувся до медиків лікарні Святого Пантелеймона.

 

Нейрохірурги, за результатами МРТ, виявили велику пухлину розміром 5 см. Вона перетискала нерви, в тому числі зорового перехрестя. Відтак лікарі вирішили провести ендоскопічне транссфеноїдальне видалення пухлини – через ніс за допомогою ендоскопа.

«Складність операції полягала в анатомічних особливостях розташування залози. З обох боків від пухлини розміщені внутрішні сонні артерії, а зверху до неї щільно прилягають зорові нерви. Та обраний метод хірургічного лікування дає високий візуальний контроль і є менш травматичним для пацієнта в порівнянні з відкритою операцією», – розповіли у лікарні.

Операція тривала лише годину. А через кілька годин пацієнт уже відчув суттєве поліпшення самопочуття та повернення зору. Він поїхав додому через три дні після хірургічного втручання.

Відео