Львівські медики прооперували хлопчика, у якого після аварії не відкривався рот | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівські медики прооперували хлопчика, у якого після аварії не відкривався рот
22 Серпня, 13:24

Львівські медики прооперували хлопчика, у якого після аварії не відкривався рот

У міжрегіональному центрі лікування дітей із розщілинами губи і піднебіння у Львові медики прооперували хлопчика, у якого був анкілоз скронево-нижньощелепного суглоба. Через це він навіть не міг відкрити рот. Про це повідомили у медзакладі.

Два роки тому Артем потрапив у ДТП, у нього стався перелом суглобової головки нижньої щелепи, а як наслідок – анкілоз скронево-нижньощелепного суглоба. Рот у хлопчика відкривався всього до 0,5 сантиметрів.

«В Артема звичайна інтубація дихальних шляхів за допомогою ларингоскопа була неможлива через анкілоз скронево-нижньощелепного суглоба. Ми вирішили здійснити інтубацію через ніс за допомогою інтубаційного фібробронхоскопа за методом Сельдінгера», – розповіли медики. 

Анестезіологам вдалося успішно пройти усі структури гортані, голосові зв’язки, завести фібробронхоскоп у трахею, а через неї – інтубаційну трубку.

За словами медиків, цей стан в анестезіології трактується як важкі дихальні шляхи і є викликом для кожного анестезіолога. До того ж, дитина довго хворіла, могла змінитися анатомія ротоглотки. Тим не менш, медикам все вдалось.

«Ми використали методику високопотокової назальної оксигенації (STRIVE Hi) для підтримання належного рівня кисню у крові дитини і уникнення кисневого голодування. Попри складну анатомію верхніх дихальних шляхів, вдалось забезпечити ефективне дихання під час операції», – йдеться у повідомленні.

Кілька днів хлопчик перебував на штучній вентиляції легень під опікою своїх рятівників. Цей крок був необхідний, адже була після операції  міг утворитися набряк. Зараз Артем уже поступово одужує.

Відео