Львівські медики прооперували немовля із вродженою вадою серця | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівські медики прооперували немовля із вродженою вадою серця
09 Лютого, 17:47

Львівські медики прооперували немовля із вродженою вадою серця

Кардіохірурги лікарні Святого Миколая прооперували 5-ти місячну дитину із з дефектом перегородки між шлуночками серця. Воно трапляється у 2-6 випадках на 1000 новонароджених. Про це розповіли у Першому медичному об’єднанні Львова.

5-ти місячна Єва із Нововолинська. Тиждень тому, під час планового УЗД, медики виявили великий отвір між шлуночками її маленького серця.

«Дефект міжшлуночкової перегородки призводить до того, що в правий шлуночок серця та  легеневу артерію надходить підвищена кількість крові. По-перше, серце дитини змушене працювати в режимі перевантаження, по-друге – підвищується тиск крові в судинах легень. Тоді в дитини утруднюється дихання та розвивається кисневе голодування. Через це страждають головний мозок, нирки та саме серце. Єдиний вихід – це операція», – пояснили у лікарні.

Лікарі діагностують таку ваду ще до появи на світ дитини або уже у пологовому. Однак, у маленької Єви цю ваду виявили пізніше.

Вада почала призводити до задишки та серцевої недостатності. Тому, операцію потрібно було проводити негайно, аби уникнути важких наслідків.

Медики вирішили оперувати мініінвазивно, тобто, через маленький розріз завдовжки 4 см, що сховається під рукою дитини. Це робиться для того, аби у майбутньому шрам після операції був менш помітним. Для того щоб закрити отвір в перегородці, лікарі тимчасово зупини серце маленької дівчинки.

Таке складне мініінвазивне втручання медики робили за допомогою апарату штучного кровообігу Stockert S5. Він дозволяє проводити складні операції із максимальною безпекою для життя пацієнтів.

Після того, як медики зупинили серце, вони відкрили його камери та дістались до дефекту, а потім – знову закрили.

Операція тривала три години. Дитина почувається добре. Єва поїхала додому на сьомий день після хірургічного втручання.

Відео