Львівські медики прооперували немовля з рідкісною вродженою патологією | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівські медики прооперували немовля з рідкісною вродженою патологією
23 Травня, 11:21

Львівські медики прооперували немовля з рідкісною вродженою патологією

У львівському Охматдиті прооперували новонародженого хлопчика із важкими рідкісними вродженими вадами розвитку. Органи черевної порожнини дитини були у грудній клітці, а серце – у правій частині. Про це розповіли у лікарні.

За словами медиків, триденний малюк із Львівщини поступив до лікарні одразу після свого народження із однією із найважчих вад розвитку – лівобічною діафрагмальною грижею та повністю недорозвиненою лівою легенею.

«Діагноз, зазвичай, ставиться дитині ще внутрішньоутробно під час ультразвукового дослідження, тому батькам дуже важливо знати, куди можна звернутися за допомогою одразу після народження малюка. Проте, найоптимальнішим виходом для збереження життя дитини, є присутність на пологах  реанімаційно-хірургічної бригади з багатопрофільної дитячої лікарні, яка б могла одразу реанімувати та транспортувати новонародженого до мед закладу», – розповіли медики.

Після обстеження хірурги виявили у хлопчика повну відсутність одного із куполів діафрагми, що потребувало оперативного втручання з його пластики штучним матеріалом – сіткою, яка відділила органи грудної клітки від органів черевної порожнини.

Оперативне втручання тривало 3 години за участю операційної бригади з п’яти чоловік.

«Шлунок, кишківник, селезінка, ліва доля печінки розвивалися у лівій половині грудної клітки, що не давало можливості рости лівій легені. Тобто, у дитини виражена гіпоплазія лівої легені. А серце знаходилося у правій частині грудної клітки. Під час оперативного втручання нам вдалося перемістити черевні органи з грудної клітки туди, де вони мають природньо бути і відділити їх сіткою. Серце почало поступово зміщуватися на своє природнє місце», – прокоментував керівник Клініки хірургії з центрами торакальної хірургії, нефрологічної хірургії та реконструктивної урології Олег Ленів.

Сьогодні хлопчик знаходиться у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених, де отримує подальше лікування, його стан – стабільний.

Відео