Львівські медики протезували 63-річну жінку з Донеччини | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівські медики протезували 63-річну жінку з Донеччини
04 Вересня, 19:36

Львівські медики протезували 63-річну жінку з Донеччини

Спеціалісти Національного реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ у Львові протезували поранену жінку, якій численні уламки ворожого снаряду посікли тіло. Один з уламків влучив прямісінько в шийку стегна та знерухомив пацієнтку, розповіли у Першому медичному об’єднанні Львова. 

63-річна Олена М’якина з Торецька, що на Донеччині, до поранення продовжувала жити та працювати в рідному місті разом з чоловіком та сином.
Під обстріл жінка потрапила цьогоріч в липні – на своєму робочому місці. Вона працювала продавчинею в продуктовому магазині. Коли поруч прилетів перший російський снаряд, Олена вибігла з приміщення. Другий боєприпас влучив в магазин. Колега пані Олени, яка не покинула будівлі – загинула. А пані Олена отримала множинні осколкові поранення. Один з уламків розтрощив їй шийку стегна.
Врятували жінку працівники ДСНС. Вони евакуювали поранену в Костянтинівку, де їй надали першу допомогу. У чоловіка пані Олени не витримало серце.
“Війна забрала у мене все: дім, сім’ю, роботу. В один момент я втратила все. В моїй душі величезна рана, загоїти яку ніколи я не зможу”, – зі сльозами на очах каже пані Олена.
Через поранення жінка навіть не змогла попрощатися з чоловіком. Її ж продовжили рятувати вже дніпровські медики. Вони витягли уламок, стабілізували стан жінки та відправили її на подальше лікування до Львова.
“Пацієнтка надійшла з вогнепальним переломом шийки стегна, вогнепальною раною сідниці та пахової ділянки. Стан складний, проте контрольований”, — каже лікар-травматолог Центру НЕЗЛАМНІ Володимир Вовчко.
Лікарі прооперували жінку. Вони провели тотальне цементне ендопротезування кульшового суглоба, тобто замінили його на протез. Таким чином спеціалістам вдалося зберегти функцію кінцівки.
Зараз пацієнтка відновлюється після операції та вже робить перші кроки.
Поки триває велика війна, пані Олена житиме з сином – в Кременчуці, куди той виїхав після поранення матері та втрати батька. Понад усе жінка мріє про перемогу і повернення в рідний Торецьк.
Відео