Львівські медики протезували бійця, який підірвався на міні та втратив стопу | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівські медики протезували бійця, який підірвався на міні та втратив стопу
05 Вересня, 12:30

Львівські медики протезували бійця, який підірвався на міні та втратив стопу

У Львові протезували військовослужбовця, який втратив стопу, підірвавшись на міні. Про це розповіли у Першому медичному об’єднанні Львова.

34-річний захисник Сергій Євтушенко родом із села Тинне Рівненської області. До великої війни чоловік працював будівельником. Та вже у перший день повномасштабного вторгнення добровільно доєднався до сил територіальної оборони. Перший рік ніс службу в рідному регіоні – на кордоні з Білоруссю.

Цьогоріч у квітні захисник перевівся до 3-ї окремої штурмової бригади, яка воює в одній з найгарячіших точок – в районі Бахмуту. Там 13 червня Сергій і отримав важке поранення.

“Ми йшли змінювати хлопців. Побратим, який йшов попереду, підірвався на міні. Я підбіг йому допомагати та не зауважив, що прямо біля нього – ще одна міна. Один неправильний рух і я теж підриваюсь. Пам’ятаю кожну секунду. Чую клацання і вся земля летить догори разом зі мною. Оговтавшись я побачив, що пальців на одній нозі немає. Ось так маленька помилка може дуже дорого коштувати і я прямий приклад цьому”, – з сумом переповідає Сергій.

Він сам наклав собі турнікет та поповз по всипаній мінами землі – до точки евакуації. Далі – три лікарні, в кожній з яких хірурги намагалися зберегти бійцеві ногу. Кінцевою точкою у лікуванні став Центр НЕЗЛАМНІ.

“Сергій поступив до нас у важкому стані з ознаками інфікування стопи та гомілки. Після огляду медиками, аби уникнути поширення інфекції, було ухвалено рішення про повторну ампутацію лівої нижньої кінцівки”, – розповіли у лікарні.

Лише за два місяці після поранення Сергій зміг стати на протез. Фізичні терапевти кажуть, що він демонструє фантастичні результати.

Після опанування ходьби на протезі захисник хоче спершу навідати побратима, з яким тоді разом підірвалися на мінах і який втратив обидві кінцівки. А згодом Сергій прагне повернутися у стрій, аби завершити цю війну.

Відео