Львівські медики провели одне із найскладніших втручань на серці у новонародженої дівчинки | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівські медики провели одне із найскладніших втручань на серці у новонародженої дівчинки
03 Лютого, 11:50

Львівські медики провели одне із найскладніших втручань на серці у новонародженої дівчинки

Кардіохірурги Лікарні Святого Миколая врятували життя новонародженій дівчинці, яка перебувала в критичному стані. Медики виконали операцію Росс-Конно, яку досі у Львові не проводили. Про це повідомили у Першому медоб’єднанні Львова.

Маленьку пацієнтку звати Марічка, вона з Закарпаття. Її 24-річна мама готувалась до виписку із пологового у Мукачевому. Однак, на третю добу під час огляду медики почули шум у серці новонародженої. Потім – реанімація та важка дорога до Львова. Без апарату штучного дихання дівчинка не доїхала би.

У лікарні Святого Миколая на пацієнтку уже чекала команда дитячих кардіохірургів. Вони обстежили пацієнтку і поставили діагноз – фракція викиду, тобто показник ефективності роботи серцевого м’яза – 16% при нормі 60-70%. Треба було негайно оперувати дівчинку.

«Критичний аортальний стеноз зустрічається лише у 3% усій дітей, що народжуються з вадами. Проявляється деформацією стулок та звуженням отвору клапану, розташованого між аортою – основною артерією, що відходить від серця – та лівим шлуночком, у якому починається велике коло кровообігу», – розповіли у лікарні.

Через цю хворобу кров дівчинки погано виходила із лівого шлуночка до висхідної аорти. Крім того, отвір клапану був настільки маленький, що лівому шлуночку було важко скорочуватись і він починав відмовляти.

За словами медиків, операцію відбувалась у два етапи. Спершу методом балонної вальвулопластики клапану лікарі стабілізували функцію лівого шлуночка. Іншими словами, через маленький прокол артерії на нозі завели катетер з балончиком, відтак розширили аортальний клапан.

Після цього фракція лівого шлуночка відновилась до 35-40%. Однак дитина все ще перебувала на апараті ШВЛ. Отвір капана серця був надто малим, тому дівчинка не могла самостійно дихати. Для того, аби врятувати життя маленької пацієнтки лікарі вирішили провести надскладну операцію Росс-Конно.

«На цьому етапі лікарі виконали заміну аортального клапана її власним клапаном легеневої артерії. Тоді – розширили зону під аортальним клапаном та реімплантували коронарні артерії в уже новий аортальний клапан. А на місці легеневого клапана вшили штучний судинний протез з клапаном усередині. Операція зайняла понад 7 годин», – зазначили у медзакладі.

На 8-ий день після складної операції дитину від’єднали від апарату ШВЛ, а ще за тиждень перевели з реанімації у палату відділення дитячої кардіохірургії. І на 21-ий день виписали додому.

Відео