Львівські медики провели трансплантацію кісткового мозку 11-річній дівчинці з Донеччини | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівські медики провели трансплантацію кісткового мозку 11-річній дівчинці з Донеччини
31 Січня, 13:11

Львівські медики провели трансплантацію кісткового мозку 11-річній дівчинці з Донеччини

У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі  провели першу цього року трансплантацію кісткового мозку дитині. Пацієнткою стала 11-річна Софія з Донеччини, яка бореться із злоякісним захворюванням – рабдоміосаркомою нижньої щелепи. Про це повідомили у медзакладі.

Пухлину у 11-річної Софії виявили медики з Харкова, куди батьки привезли дівчинку з рідного Торецька. Однак, замість того, аби продовжувати лікування, багатодітній родині довелось виїхати із міста через постійно обстріли.

Останній курс лікування провели за тиждень до того, як російські окупанти обстріляли медзаклад.

Батьки дівчинки навідріз відмовились виїжджати за кордон, а відтак продовжили лікування у Львові.

Торік у липні 11-річну дівчинку прооперувала команда хірургів із дитячого медичного центру разом із професором із Туреччини  Хаканом Агіром. Операція тривала понад 12 годин. Пухлина зачепила багато важливих елементів, тому медикам довелось видалити значну частину нижньої щелепи

«Після операції та 9 блоків хіміотерапії хвороба поступово відступила. Завершальним етапом лікування є високодозова хіміотерапія з подальшою трансплантацією кісткового мозку. Але Софійку чекає ще повторна пересадка стовбурових клітин, щоб остаточно знищити залишкові явища у її легенях», – повідомили у лікарні.

За здоров’я маленької пацієнтки боролася ціла команда спеціалістів: вітчизняні онкологи, хірурги, анестезіологи, а також закордонні лікарі.

«Дівчинка стала першою пацієнткою у цьому році, кому успішно проведена аутологічна трансплантація стовбурових клітин кісткового мозку», – зазначили у медзакладі.

До слова, це уже четверта трансплантація кісткового мозку дітям у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі. Такі операції для пацієнтів безкоштовні, за них платить держава.

Відео