Львівські медики сформують новонародженому малюку «штучний стравохід» | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівські медики сформують новонародженому малюку «штучний стравохід»
27 Червня, 11:49

Львівські медики сформують новонародженому малюку «штучний стравохід»

У Львові медики планують сформувати дитині «штучний стравохід». Про це повідомили в «Охматдиті».

Новонароджений хлопчик з рідкісною формою атрезії стравоходу уже переніс кілька операцій, проте, аби жити, як усі діти, у майбутньому на нього чекає його головне оперативне втручання.

«Данилко народився із порушеним ковтанням та пінистими виділення з ротової порожнини. Після проведених обстежень було діагностовано одну із найважчих вад розвитку – атрезія стравоходу», – розповіли медики.

Ця патологія трапляється лише у 10% новонароджених. Виявити її внутрішньоутробно під час ультразвукового дослідження практично не можливо.

Хірурги провели паліативні втручання, аби дитинка в першу чергу могла отримувати харчування для росту та розвитку, а також для запобігання попадання слини у дихальні шляхи.

Сьогодні Данилко знаходиться у Центрі постінтенсивного виходжування новонароджених та недоношених дітей «Охматдиту», де проходить комплексне лікування, спостерігається динаміка ваги дитини, корегується харчування тощо.

«В подальшому ми плануємо радикальну корекцію вродженої вади у дитини – формування «штучного стравоходу», що передбачає переміщення частини кишківника з черевної порожнини у грудну клітку. Таким чином ми відновимо частину відсутнього стравоходу у дитини», – керівник Клініки хірургії з центрами торакальної хірургії, нефрологічної хірургії та реконструктивної урології Олег Ленів.

За словами лікарів, після такої корекції стравоходу дитина зможе вести звичний спосіб життя.

Відео