Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Львівські медики вперше пересадили нирку дитині
26 Квітня, 11:11

Львівські медики вперше пересадили нирку дитині

У Львові в Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі вперше провели трансплантацію нирки дитині. Реципієнткою була 13-річна львів’янка, а донором – її батько. Відтепер у Центрі планують проводити трансплантацію нирки на постійній основі, повідомляє Zaxid.net.

«Реципієнтка мала вроджену ваду розвитку нирок. Була на гемодіалізі, тому єдиний вихід для пацієнтки жити нормальним життям – трансплантація органа. Донором став її батько. У центрі ретельно готувалися до першої трансплантації. На операцію запросили команду з Львівської обласної клінічної лікарні, яка має досвід у проведенні трансплантацій», – розповів генеральний директор Центру Андрій Синюта.

Очолив команду медиків головний трансплантолог Львівщини Ростислав Жук. Туди увійшли дитячий нефролог Роман Андруневич, завідувач реанімаційного відділення Роман Собко, дитячі хірурги Роман Романишин і Андрій Кузик.

Пересадку нирки провели ще 20 квітня, але про неї лікарі повідомили лише сьогодні, 26 квітня. За словами Андрія Синюти, такі операції у Центрі відтепер планують проводити на постійній основі. Центр уже найближчим часом мають включити у пілотний проект МОЗ з трансплантації органів.

«Ми подали заявку і маємо наразі усне повідомлення з МОЗ, що у травні наш Центр включать у пілотний проект. Тож плануємо і надалі проводити трансплантацію нирки дітям», – повідомив Андрій Синюта.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

  • 0
  • 794
Схожі новини