Львівські медики врятували 41-річну породіллю з рідкісним діагнозом | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівські медики врятували 41-річну породіллю з рідкісним діагнозом
18 Січня, 16:36

Львівські медики врятували 41-річну породіллю з рідкісним діагнозом

Львівські хірурги врятували 41-річну породіллю, у якої після народження п’ятої дитини розірвалась яєчникова артерія. Жінка втратила два літри крові. Про це розповіли у Першому медичному об’єднанні Львова.

Медики кажуть, що це унікальний випадок.  В українських наукових джерелах інформація про таке розташування аневризми відсутня, у англомовних – описано близько 22 випадків.

Наталя народила свого сина в одному з пологових будинків Львова. На третю добу, посеред ночі, жінка захотіла погодувати немовля, але відчула нестерпний біль в животі та покликала на допомогу.

«Каретою швидкої жінку терміново доправили до лікарні Святого Пантелеймона. Комп’ютерна томографія показала: у породіллі розірвалася аневризма яєчникової артерії. Аневризма, тобто, потовщення судини, була розміром 3х5 см. Розпочалася сильна кровотеча», – розповіли у лікарні.

Породілля втратила 2 літри крові, яка зібралась у заочеревинному просторі між хребтом та внутрішніми органами, утворивши гігантську гематому. За словами лікарів, це, власне, врятувало жінці життя, адже це дало час на те, аби довезти її до медзакладу.

Під тиском гематоми, оболонки заочеревного простору будь-якої миті могли розірватись, що могло спичинити  раптову зупинку серця. Тому оперувати жінку потрібно було невідкладно.

Операція тривала дві години. Медакам вдалось зупинити кровотечу. Разом із аневризмою довелось видалити лівий яєчник.

Пацієнтка провела в реанімації чотири дні. Потім її перевели у палату Центру хірургії. А вже за тиждень Наталя поїхала додому, де на неї чекала уся сім’я та новонароджений син.

Відео