Львівські медики врятували хлопця, в якого виявили пухлину у критично важливій ділянці шиї | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівські медики врятували хлопця, в якого виявили пухлину у критично важливій ділянці шиї
08 Липня, 10:05

Львівські медики врятували хлопця, в якого виявили пухлину у критично важливій ділянці шиї

Медики Дитячої лікарні Святого Миколая врятували 15-річного Романа із рідкісним утворенням у критично важливій ділянці шиї. Про це повідомила пресслужба Першого ТМО.

Як розповіли медики, декілька місяців тому хлопець помітив, що під час жування в нього на шиї, а саме під щелепою, з’являється якась припухлість. Уже невдовзі вона збільшилась і стала постійною. Мама Романа повела сина до лікарів. Ужгородські медики обстежили хлопця і виявили вроджену кісту дна порожнини рота.

“Така зона розташування цієї доброякісної пухлини, що наповнена рідиною – вкрай рідкісна. На рік подібні кісти виявляють лише в 1 дитини зі 100 тисяч. Новоутвір непомітно ріс від народження Романа – аж поки не сягнув загрозливих для життя розмірів“, – йдеться у повідомленні. 

На момент обстеження кіста становила вже цілих 8 см. І це при тому, що ширина дна порожнини рота не набагато більша – лише 10 см.

“Викликом для нас стала локалізація кісти – вона складна і небезпечна. Ця зона знаходиться близько до дихальних шляхів і кровоносних судин. Окрім цього, нерви, які розташовані в цій ділянці, відповідають за ковтання, слиновиділення та мімічні рухи обличчя. І пошкодження будь-чого з перерахованого – критичне”, – розповідає Олександр Калінчук, хірург, медичний директор Лікарні Святого Миколая. 

Лікарям вдалось відділити кісту від навколишніх тканин та всіх критично важливих структур. Операція тривала майже три години та минула успішно. Наразі Роман впевнено відновлюється та повертається до звичного життя.

Відео