Львівські медики врятували руку чоловіка, яку порізав млин | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівські медики врятували руку чоловіка, яку порізав млин
06 Вересня, 17:21

Львівські медики врятували руку чоловіка, яку порізав млин

Львівські медики врятували руку чоловіка, яку він понівечив, коли молов зерно. Як повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова, йому майже ампутувало кисть – розріз пройшовся по дузі від великого пальця і аж до мізинця.

37-річний Василь з міста Перемишляни, що на Львівщині. Травму отримав вдома, коли молов пшеницю.

“Щось перешкоджало роботі млина, ймовірно, він набився пилом чи брудом. Я вирішив пропхати зерно рукою”, – пригадує чоловік.

Раптово зубці захопили великий палець та протягли крізь млин всю руку Василя. Чоловік одразу вимкнув пристрій, перемотав понівечену кінцівку ганчіркою і побіг до друга, щоб той відвіз його до місцевої лікарні. Там йому надали першу допомогу і відправили до Львова.

Лікарі констатували у Василя травматичне відчленування правої кисті, великого пальця та мізинця, множинні переломи, дефекти кісткової та м’яких тканин, а також пошкодження сухожиль, артерій та м’язів. Потрібно було негайно оперувати.

Лікарі “пришили” пальці, зафіксували кістки, провели пластику шкіри і відновлення сухожиль. Все це робили з використанням мікрохірургічних технік та інструментарію.

Операція пройшла вдало. Однак, у  післяопераційний період рана довго гоїлась, а рука Василя сильно набрякла. Утворилась гематома. Тож знадобились повторна хірургічна обробка та пластична операція. Попри високий ризик ампутації, лікарям таки вдалося зберегти життєздатність кисті та пальців пацієнта.

Через місяць після травми у Василя вже загоїлись рани, зростаються переломи, повертається чутливість.

Зараз пацієнт щоденно працює з реабілітологом і вже помітні перші позитивні результати: покращується функція сухожиль та збільшується об’єм рухів.

Відео