Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Львівські медики врятували від паралічу підлітка із зламаним хребтом
30 Грудня, 14:01

Львівські медики врятували від паралічу підлітка із зламаним хребтом

14-річному Станіславу із села Під’ярків Перемишлянського району пощастило знову встати на власні ноги.  Хлопчина переламав хребет, і можливість повноцінно жити йому подарували лікарі Львівської міської дитячої лікарні. Понад місяць медики боролись за життя хлопця, а згодом і за можливість не бути прикутим до ліжка, – пише Захід.нет

Травму Станіслав отримав у середині листопада, коли допомагав своєму дідусеві з роботою в саду.

Хлопчик тримав драбину, коли на нього впала велика гілка тополі.

1495473_2063050

«Несподівано одна доволі велика гілка впала на мене, вдарила у правий бік. Вона збила і мене, і дідуся. Він переніс дві операції, я – три», – згадує Станіслав.

Після цього удару самостійно підвестися хлопець уже не зміг. Гілка розтрощила хлопцеві хребець і травмувала внутрішні органи. «Швидка» привезла Станіслава до Львівської міської дитячої лікарні. Була підозра на важку травму хребта.

Хлопця треба було терміново оперувати, інакше він міг втратити здатність ходити. Йому провели кілька надважких операцій. До порятунку дитини фінансово долучилися місцеві мешканці, депутати та районна рада. За зібрані кошти хлопчику купили необхідний для операції матеріал. Сама ж операція тривала чотири години. Лікарі видалили уламки розтрощеного хребця і укріпили хребет спеціально закупленими високотехнологічними металевими імплантами, які утримують хребет у правильному положенні.

Вже наступного дня після операції дитина ворухнула правою ногою, і це було дивом для всіх.

Хлопець провів у лікарні 35 днів, 27 грудня його виписали додому. Станіслав ще ходить зі спеціальною опорою, але каже, що на різдвяні свята вже обійдеться без неї.

«Хлопець дуже швидко відновлюється. Бувають випадки, коли діти зі схожими травмами проводять в лікарні до 120 днів, а він після таких важких травм показав хороші результати всього за 35 днів. Після свят на нього чекає ще реабілітація. Утім, два-три роки Станіслав мусить бути дуже обережний: не кататися на велосипеді, не грати футбол, інші рухові ігри, під час яких можливе травмування внутрішніх органів. Треба дати їм час остаточно зажити, зміцніти», – каже лікар хлопчика, нейрохірург Ігор Гоменюк.

Схожі новини