Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Львівські медики виходжують новонароджене немовля з підозрою на синдром Кавасакі
20 Квітня, 14:29
logo-black

Львівські медики виходжують новонароджене немовля з підозрою на синдром Кавасакі

Медики дитячої клінічної лікарні ОХМАТДИТ у Львові виходжують новонароджену дитину, хвору на коронавірус. Вона заразилась від ковід-позитивної матері. До лікарні потрапила наприкінці минулого тижня у важкому стані.

«З усіх дітей у нас зараз найважчою є новонароджена, яка заразилася від хворої матері. Дитина теж ПЛР-позитивна. Маємо підозру на синдром Кавасакі. Ми радимося, збираємо консиліуми і думаємо, як тій дитині допомогти. Застосовуємо інтенсивне лікування, проте спрогнозувати, як розвиватиметься хвороба, – складно», – розповіла головний лікар ОХМАТДИТу Олександра Бурда.

Олександра Йосифівна розповіла LMN, що немовля перебуває у реанімації, але дихає самостійно.

«На щастя, немає потреби підключати дитину до ШВЛ. Що спричинило такий важкий перебіг недуги, зараз важко сказати. Як перенесла ковід мама дитини, теж не знаємо. Дитину після народження з пологового одразу привезли до нас», – зазначила лікарка.

Такі випадки трапляються дедалі частіше, зауважує медик.

«Фактично ті малята, які були раніше, виходили легко, без ускладнень. Та ж дитинка вимагає серйозної уваги та консультантів. Крім цього немовлятка, у лікарні лежать переважно діти раннього віку – від 2 до 3 років. Мало дітей старших, шкільного віку», – додала Олександра Бурда. 

Нагадаємо, що станом на сьогодні в стаціонарі ОХМАТДИТу перебуває 16 хворих. З них 8 дітей мають пневмонію. У лікарні також перебувають діти із супутніми патологіями: захворюваннями крові та цукровим діабетом. Вони мають позитивну динаміку. До ШВЛ не підключена жодна дитина.

Фото: ілюстративне

Схожі новини