Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Львівські нейрохірурги провели унікальну операцію на мозку двотижневої дівчинки
21 Жовтня, 15:33

Львівські нейрохірурги провели унікальну операцію на мозку двотижневої дівчинки

Нейрохірурги Львівської міської дитячої клінічної лікарні на вул. Орлика провели унікальну операцію на мозку новонародженій дівчинці з важкою вадою серця. Зараз немовля перебуває під наглядом лікарів у реанімації, повідомила сьогодні, 21 жовтня, Львівська міська рада.

Нейрохірург лікарні Тарас Микитин повідомив, що дитина народилася 25 вересня з множинними вродженими вадами розвитку.

«Вона мала ваду розвитку нервової системи — енцефалоцелє (черепно-мозкова грижа) та важку вроджену ваду серця — двокамерне серце з атрезією тристулкового клапана і недорозвинутим стовбуром легеневої артерії», – розповів лікар.

Вада серця у дитини була дуже серйозною, тому мультидисциплінарна команда медиків прийняла рішення про оперування черепно-мозкової грижі, адже грижовий мішок був значних розмірів і мав тенденцію до розриву.

«Ризик до оперативного втручання, а особливо до анестезіологічного, був надзвичайно великим. Потрібно розуміти те, що дитина з такою вадою серця могла взагалі не дожити до дня цієї невідкладної операції», – пояснив Тарас Микитин.

Дівчинку прооперували 9 жовтня нейрохірурги Тарас Микитин, Ігор Гоменюк та анестезіолог Сергій Шиш.

«До лікування цієї дівчинки залучили, окрім нейрохірургів, лікарів-реаніматологів, кардіологів, працівників діагностичних служб. Такої складності оперативне втручання вимагало і значних організаційних зусиль. Це є правилом і стандартом роботи колективу нашої дитячої лікарні, коли для лікування та виходжування складного пацієнта мобілізується весь інтелектуальний, професійний та організаційний ресурс установи», – прокоментував головний лікар дитячої лікарні Дмитро Квіт.

Сьогодні дитина перебуває під наглядом у реанімації новонароджених та недоношених дітей, їй надають всю необхідну підтримку та допомогу. Після стабілізації загального стану дівчинку переведуть у нейрохірургічне відділення. В подальшому їй доведеться перенести ще операцію на серці.

Фото: ЛМР

Схожі новини