Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Львівські онкологи назвали 3 причини виникнення раку простати
18 Листопада, 16:12
logo-black

Львівські онкологи назвали 3 причини виникнення раку простати

Тетяна Пасічник

За рік близько у пів тисячі чоловіків на Львівщині діагностують рак передміхурової залози. Медики кажуть, кількість хворих зросла саме за останні 10 років.

Про те, які причини виникнення раку простати та як виявити хворобу на ранній стадії, говорили сьогодні у Львівському онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі у рамках «Днів профілактики онкозахворювань».

«Якщо раніше ми виявляли десятки хворих на рак передміхурової залози, то зараз рахунок іде на сотні, – пояснює генеральний директор Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Ігор Ковальчук. – І переважна частка пацієнтів звертаються до нас на пізніх стадіях, коли вже з’являються симптоми. Це дуже сумно, адже тоді шанси вилікуватись значно падають».

Рак простати за смертністю займає 2 місце. На першому – рак легенів.

Медики переконують, чоловіки повинні слідкувати за статевим здоров’ям  та раз на рік здавати аналіз крові, який визначає рівень ПСА.

«Цей аналіз допомагає виявити рак на ранніх стадіях, коли ще немає ніякого дискомфорту. У нас його можна зробити безкоштовно. Це швидко, буквально за кілька годин можна дізнатись результат. До того ж, лікування на ранній стадії значно дешевше, ніж тоді, коли хвороба вже буде дуже запущеною”, – кажуть медики.

Онкологи назвали три причини виникнення раку передміхурової залози. Найчастіше хворобу  діагностують у чоловіків, старших за 50 років. Також серед факторів ризику є раса та спадковість.

«Афроамериканці найчастіше хворіють. Азіати, японці – найрідше. Правильне харчування чи куріння не впливає саме на появу раку простати», – додав завідувач онкоурологічного відділення Юрій Дійчук.

73-річного Василя Вантуха з Пустомитівщини тиждень тому прооперували.

«Мабуть, десь років два тому “чоловіче серце” почало підводити, – каже чоловік. – Я здавав кожного року аналіз на ПСА і помітив, що показник росте. Звернувся до лікарів, а вони сказали, що треба робити операцію. Все, на щастя, добре закінчилось. От на днях вже мене випишуть».

Василь Вантух називає лікарів «спасителями».

«Я у вільний час пишу вірші. Перед операцією написав свої роздуми, і от зараз виклав на папері вдячність лікарям. Так і назвав вірш – «Лікарям-спасителям», – додає.

Фото: LMN

Схожі новини