Львівські ортопеди-травматологи зберегли ногу 25-річному воїну з Львівщини | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівські ортопеди-травматологи зберегли ногу 25-річному воїну з Львівщини
23 Лютого, 15:55

Львівські ортопеди-травматологи зберегли ногу 25-річному воїну з Львівщини

Команда ортопедів-травматологів Національного реабілітаційного Центру НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) успішно прооперували ногу 25-річного Захисника України. Про це повідомили у пресслужбі Центру.
25-річний Ілля Дмитришин з села Борщовичі, що на Львівщині. У військо хлопець пішов за рік від початку повномасштабного вторгнення рф – добровільно.

«Таке рішення ухвалив, бо сприймав це як належне. Адже воювати рано чи пізно піде кожен, а переховуватися від ТЦК мені було б соромно. То був мій чоловічий обовʼязок», – розповів чоловік.

 А ще він пішов на війну заради свого маленького сина Мар’яна. Його іграшкову машинку Ілля згодом прикріпить до свого бронежилету і воюватиме з цим постійним нагадуванням про те, що він батько і має подбати про майбутнє сина.
Ілля гадав, що у війську стане парамедиком, адже має медичну освіту. Утім, розподілили його у кулеметники 80-ї окремої десантно-штурмової бригади. У її складі захисник воював на Бахмутському напрямку, де у вересні минулого року в районі Кліщіївки і отримав важке кульове поранення – в ногу. Це сталося під час ворожого штурму. Пораненого доправили в Харків, де лікарі стабілізували стан пацієнта, встановили апарат зовнішньої фіксації та потому скерували до Львова – у Центр НЕЗЛАМНІ.

«Спершу побороли і інфекцію і загоїлися рану, потім зафіксували стегнову кістку пластиною і заповнили кістковий дефект цементним спейсером з антибіотиком за методикою Masquelet. Цей метод дозволяє провести заміщення масивних дефектів великих кісток за допомогою формування організмом мембрани навколо заповненого цементним спейсером дефекту», – розповідає ортопед-травматолог Юрій Кіт.

 Далі, після формування оболонки, травматологи видалили наповнювач та пересадили кістковий трансплантат з тазу пацієнта. Втручання минуло успішно – кінцівку вдалося зберегти.

«Прогнози мені спершу давали, що я буду десь пів року лежати в ліжку і нічого не можна буде з цим зробити. Я дуже боявся цього. Але вже на 3-й день після першої операції я вийшов на вулицю на милицях», – розповів Ілля.

Реабілітація воїна ще триває, однак він вже думає про повернення на фронт. Каже, що не може допустити, аби його синові теж довелося воювати. Нині Мар’яну лише 6 рочків. І найбільша мрія Захисника, аби його син зростав у мирній країні, яка перемогла у війні.
Відео