Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Львівські та американські медики сформували львівʼянці щелепу з кістки ноги
10 Травня, 18:54

Львівські та американські медики сформували львівʼянці щелепу з кістки ноги

У Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «Охматдит» 21-річній дівчині сформували щелепу з ноги. Про це повідомили у пресслужбі лікарні.

21-річна Анна з Самбора народилася із злоякісною пухлиною щелепи – тератомою, яка сягала 20 см. Їй запропонували складну реконструктивну операцію із закриття дефекту з допомогою фрагменту кістки з її власної ноги. Дівчину і її лікарку з Міжрегіонального центру дитячої щелепно-лицевої хірургії запросили до Техасу для використання спеціального обладнання, якого немає у Львові.

img_9687

«Автотрансплантацію зробили з малогомілкової кістки на судинній ніжці, тобто відділили частину кістки ноги разом із судиною, яка надалі живитиме щелепу. Такі мікроваскулярні операції – це тривала робота, адже треба було акуратно відпрепарувати кістку з судинами і помістити в ділянку дефекту у щелепі, перед тим сформувавши її анатомічні особливості щелепи. Тонка скульптурна робота, яка потребує часу і вмінь хірургів. Саме тому до операції залучили пластичних хірургів зі США, які спеціалізуються на мікровакскулярних реконструктивних операціях», – йдеться в повідомленні.

Наразі дівчина впевнено відновлюється і вже повернулася додому. За необхідності, ще будуть пластичні операції для максимального косметичного ефекту.

Схожі новини