Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Продам на притравку єнотовидну собаку»: львівські зоозахисники врятували тварин від браконьєрів
24 Січня, 18:26
logo-black

«Продам на притравку єнотовидну собаку»: львівські зоозахисники врятували тварин від браконьєрів

Марта Занюк

У Домівці врятованих тварин, що у парку «Знесіння» у Львові, поселились нові жителі – єнот Абу та лис. Їх врятував один із засновників «Домівки» Орест Залипський разом з іншими зоозахисниками.

Чоловіки побачили оголошення на ОЛХ  «Продам на притравку єнотовидну собаку». Продавець – зі села на Волині. Захисники зібрали необхідну суму і 18 січня поїхали викупляти тварину. Виявилося, браконьєри продавали ще й інших звірят.

Щоб потрапити до притулку, 10 хв піднімаюся вузькою стежкою вгору вулицею Опришківською. Орест відчиняє браму з мискою каші у руках. Якраз готував обід для тварин.

.

«Це наша дівчинка Абу, – веде до вольєра з врятованим єнотом. – Бідненька, той чоловік тримав її у малесенькій клітці з жорсткої сітки. Там вона заробила мозолі на лапах».

Абу весь час ходить по колу, видно, що налякана.

«Ми купили тоді ще одного єнота, але він в мене вдома, бо хворий. Про те, що ми зоозахисники, не казали, бо не продали б. Надурили, що купуємо для розваги, – каже Орест. – За обох єнотів заплатили 5200 гривень. Я написав пост у Фейсбуці, просив людей допомогти фінансово. Вдалося зібрати 3800 гривень».

Орест бере Абу на руки, тварина його кусає.

«Коли до неї зайти, посидіти 10-15 хвилин, поговорити, вона заспокоюється, дозволяє себе погладити, – розповідає. – В перший день взагалі забилася в кутик і нічого не їла. А зараз годуємо її м`ясом, фруктами, овочами, кашею. Їсть все, окрім сирої картоплі».

У горе-продавця львів’яни купили ще й лиса за 2400 гривень.

«Той чоловік сказав, що його кум має ще й лиса на продаж.  Живе в тому ж селі, – Орест веде до вольєра з двома лисами. Новоприбулець забився у кутку.  – Лис був дуже переляканий, трусився, нам довелося везти його в мішку, тримати на колінах. Вони забрали його ще малим з нори. Десь там собака залетів, загриз їхню маму, а лисеня браконьєри взяли собі. Він досі має страх до людини, мабуть, його там лупили. Тепер живе у вольєрі з нашим Фоксом. Його ми теж забрали від одного продавця ще півроку тому».

Орест  розповів, що випадки, коли браконьєри ловлять у лісі тварин, а потім продають їх як наживку, – не поодинокі.

«На жаль, ця проблема є у всій Україні, – каже захисник. – Браконьєри ловлять і маленьких пташок, і великих тварин. Був випадок у листопаді цього року в селі Лапаївка Пустомитівського району. На одній з вулиць люди виявили клітки з тваринами і одразу звернулися до нас. Вже наступного дня ми приїхали у село і дійсно побачили клітки з чорними та рудими лисицями, борсуками та навіть вовками. Та коли повернулись через дві години з поліцією та журналістами, всі клітки дивним чином стали порожні. Тварини належали місцевому депутатові Роману Пелеху, який використовував  їх для притравки собак. І якраз він частий покупець чоловіка, у якого ми викупили єнотів та лиса».

В Україні немає закону, який би передбачав ув`язнення браконьєрів.

 

«Скільки разів ми вже писали заяви у поліцію, і нічого. Єдине, чим можуть відбутися браконьєри, – це мізерний штраф від 51 до 360 гривень. А таких людей треба садити в тюрму», – розповів Орест.

 

«Домівка врятованих тварин» – це притулок для тварин, з якими жорстоко поводилися.  Там живуть лиси, єнот, сови, козел, лебеді, лелеки, собаки та коти.

У Домівку до тварин можна приходити щодня з 10.00 по 20.00.  Адреса – вул. Олекси Довбуша, 24. Вхід безкоштовний.

Хто хоче допомогти тваринам, може перерахувати гроші на номер картки Приватбанку Ореста Залипського 4149 5100 6099 4870.

Фото: Марта Занюк, facebook/Орест Залипський

50770378_2259360594352084_8291854266700660736_n
50539633_2259358927685584_1504315289016205312_n
Схожі новини