Львівського депутата-підприємця підозрюють у податкових махінаціях | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівського депутата-підприємця підозрюють у податкових махінаціях
01 Квітня, 15:16

Львівського депутата-підприємця підозрюють у податкових махінаціях

Власника приватного підприємства «Рома» та депутата Львівської обласної ради від БПП Романа Демчину підозрюють у податкових махінаціях. Слідчі ДФС вважають його винним в ухилянні від сплати податків на загальну суму понад 3,1 млн грн, повідомляє Zaxid.net.

У березні суддя Сихівського районного суду Львова Дмитро Теслюк надав доступ слідчим ДФС до документації приватного підприємства, які були передані департаменту дорожнього господарства ЛОДА та Службі автомобільних доріг. Слідчі також перевірять банківські документи та усі договори, укладені на ремонт доріг між ПП «Рома» та держзамовниками впродовж 2018-2019 років.

ПП «Рома» спеціалізується на ремонті доріг, його власником є Роман Демчина. Згідно з опублікованими судовими ухвалами, підприємство укладало договори із різними державними замовниками на ремонти доріг. Водночас воно замовляло транспортні послуги у ФОП, але платило їм значно дорожче ринкової ціни. Фізичною особою підприємцем, яка надавала транспортні послуги ПП «Рома», виявився сам Роман Демчина. Тобто депутат сам надавав послуги своєму підприємству за більш як 30 млн грн. Завищуючи вартість цих послуг, ПП «Рома», за версією слідчих ДФС, ухилилося від сплати більше 3 млн грн податку.

Слідчі ДФС також перевіряють і всіх замовників робіт за 2018-2019 роки. За цей період підприємство отримало перемогу у 158 конкурсних торгах і уклало договорів з різними державними замовниками на суму понад 1,787 млрд грн. І там, за версією слідчих, Демчина також завищував вартість робіт.

Серед замовників робіт від ПП «Рома» були департамент дорожнього господарства транспорту та зв’язку ЛОДА, міськради Яворова, Жовкви, Радехова, Новояворівська, Комарно, Сокаля, Дублян та десятки сільських рад.

Сам Демчина вважає, що розслідування інспіроване його конкурентами по бізнесу. Заявляє про готовність заплатити усі податкові борги, якщо такі виявляться.

«Всі податки ми платимо справно. Як ми можем вкрасти, якщо виграли тендер, наприклад, на 3 мільйони гривень, а робимо роботу на 20% дешевше? То ми, навпаки, залишаємо гроші держзамовникам в тому бюджеті міської ради чи сільської ради», – заявив Роман Демчина.

Зараз щодо ПП «Рома» відкрите кримінальне провадження за ухилення від сплати податків.

Фото: Варіанти

Відео