Львівському трамваю виповниться 129 років: як відзначатимуть (ВІДЕО) | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівському трамваю виповниться 129 років: як відзначатимуть (ВІДЕО)
28 Травня, 12:28

Львівському трамваю виповниться 129 років: як відзначатимуть (ВІДЕО)

Наступного тижня виповниться 129 років львівському електричному трамваю. Відтак у трамвайному депо, на вул. Городоцькій, 185, відбудеться безкоштовна одноденна виставка рухомого складу – від ретротрамваїв до найсучасніших зразків. Про це повідомили у міській раді.

««День народження» львівського трамвая припадає на 31 травня, але ми, колективно, вирішили перенести святкування на найближчу неділю, 4 червня», – розповіли у ЛКП «Львівелектротранс».

Відтак сьогодні, 4 червня, до 20.00 год всі охочі можуть відвідати виставку трамваїв у депо на вул. Городоцькій. Експозиція буде представлена у хронологічній послідовності: від ретро- і до сучасних трамвайних вагонів. Загалом, на виставці буде представлено 7 моделей трамваїв: 093 Санок, 002 Гота, 869 Татра, КТ4-Су, КТ4-D, Електрон 3TL та Електрон 5TL.

Водночас, з 11.00 до 19.00 за окремим маршрутом – пл. Ринок – вул. Городоцька, 185  – та у супроводі екскурсовода курсуватиме рейсовий шатл-трамвай. Гід розповідатиме пасажирам історію львівського трамвая. Розклад руху цього маршруту можна буде побачити на Facebook-сторінці ЛКП «Львівелектротранс».

Зазначається, що у місті електротранспорт щодня перевозить близько 175 тисяч пасажирів на 7-ми трамвайних і 10-ти тролейбусних маршрутах.

До слова, 31 травня 1894 року у Львові відкрили регулярний рух другого в Україні і четвертого в Австро-Угорщині електричного трамвая. Довжина ліній становила 8,3 км. Діяли такі маршрути (подані сучасні назви вулиць): «проспект Свободи – вулиця Степана Бандери – головний вокзал», «проспект Свободи – вулиця Івана Франка – Стрийський парк» і «проспект Свободи – вулиця Личаківська – Личаків». Відкриття було приурочено до Крайової виставки, що відбувалась у Стрийському парку.

Відео