На найближчому засіданні сесії 7 жовтня депутати розглянуть ухвалу про створення шести старостинських округів. Таку пропозицію напрацювала робоча група, у яку увійшли представники усіх депутатських фракцій та чиновники Львівської міськради. Тобто це фактично фінальний варіант, який мають затвердити на голосуванні:
Винниківський округ (20 тис. мешканців);
Лисиничівський: села Лисиничі та Підбірці (понад 5 тис. мешканців);
Дублянський: місто Дубляни, села Ситихів, Малі Підліски та Малехів (15 тис. мешканців);
Північний: села Великі Грибовичі, Малі Грибовичі, Збиранка, Гряда, Воля Гомулецька, Зашків, Зарудці та Завадів (6 тис. мешканців);
Брюховицький: смт Брюховичі; (6,3 тис. мешканців);
Рудненський: смт Рудне та села Рясне-Руське і Підрясне (10,3 тис. мешканців).
Найбільшим за площею старостинським округом буде Північний, який займатиме 83 тис. м.
Після затвердження на сесії положень про старостинські округи міський голова Львова має запропонувати кандидатів у старости в кожному окрузі. Таких кандидатів має бути по одному на кожен округ. Після цього в округах стартують громадські обговорення та збір підписів за кандидата. Вони триватимуть місяць. Цей процес відрізнятиметься від традиційних виборів: не буде створено виборчих комісій, дільниць, а кандидат буде лише один. Наразі розглядають два варіанти, як саме буде проходити голосування: або онлайн за допомогою ID-верифікації (як голосування за Громадський бюджет) або офлайн у ЦНАПах – коли мешканці приходитимуть з паспортом і підписуватимуться за кандидата.
У залежності від кількості населення на окрузі кандидат має зібрати від 7% до 20% голосів мешканців. Якщо він не набирає такої кількості голосів, то: або проводиться ще одне голосування, або ж мер запропонує іншу кандидатуру. Після збору голосів кандидатури старостів мають ще затвердити депутати Львівської міської ради. Після цього вони зможуть розпочати роботу.
Попередньо планується, що вибори перших старост мають завершитись у грудні цього року.
Фото: ілюстративне