Львівську лікарку затримали за оформлення фіктивної інвалідності ухилянтам | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівську лікарку затримали за оформлення фіктивної інвалідності ухилянтам
19 Квітня, 15:35

Львівську лікарку затримали за оформлення фіктивної інвалідності ухилянтам

У Львові 17 квітня працівники ДБР затримали на хабарі начальницю відділення лікарні філії державної установи «Центр охорони здоров’я», яка організувала схему з оформлення фіктивної інвалідності для здорових військовозобов’язаних чоловіків по всій Україні. Про це повідомили у Теруправлінні ДБР у Львові.

Жінку затримали під час отримання другої половини хабара у розмірі 5500 доларів США від мешканця центрального регіону України. Передача грошей відбулася в одному з торговельних центрів Львова. 

“З осені минулого року чиновниця допомагала здоровим чоловікам отримувати медичні документи, на підставі яких МСЕК мала б визнати їх непридатними для служби. У схему вона залучила лікарів різних закладів охорони здоров’я Львова, які видавали фальшиві висновки про стан здоров’я «пацієнтів», на підставі яких чоловіки отримували інвалідність. Вартість отримання довідки для подальшого оформлення інвалідності для однієї людини становила 7 тис. доларів США. За цей час отримати фальшиву інвалідність змогла велика кількість військовозобов’язаних не лише зі Львова, а й з усієї України, кажуть в ДБР”,- йдеться в повідомленні. 

Під час обшуків за місцем проживання та роботи лікарів, задіяних у схемі, правоохоронці вилучили медичну документацію та близько 35 000 доларів США. 

Лікарці повідомлено про підозру у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави (ч. 3 ст. 369-2 ККУ). 

Їй загрожує до 8 років тюрми з конфіскацією майна.  Слідчі встановлюють повне коло людей, причетних до незаконної схеми. Готуються підозри іншим учасникам групи.

Відео