Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Варта1” була незалежна від політичних партій та спонсорів, – засновник спільноти
04 Січня, 15:26

“Варта1” була незалежна від політичних партій та спонсорів, – засновник спільноти

Юлія Швидко

Одну з найбільших  груп у Львові «Варта1» видалили у Facebook. Спочатку адміністраторам спільноти прийшло сповіщення, що «Варту1» заблокували через недотримання загальних положень і умов соціальної мережі. Тоді львів’яни втратили доступ до групи, дописували лише адміністратори, які могли її редагувати. Пізніше їм прийшло сповіщення, що групу видалили назавжди.

«Для нас, як і для усіх учасників, це стало новиною. Досі не отримали офіційного пояснення, чому так трапилося. Все відбулося раптово. Адміністраторів ніхто не попередив. Було блокування, за ним видалення. Звернулися до адміністрації Facebook з проханням надати пояснення. Надіємося, що хтось вийде на зв’язок», – розповідає співзасновник «Варти1» Андрій Романчак, якого знають за позивним «Крук».

Спільнота «Варта1» мала понад 430 тис учасників.

«Наша група була незалежна від різних політичних партій та спонсорів. Не мала жодних лозунгів, крім «Хочеш змін – почни зі себе». Сюди зверталися прості люди, які ставали свідками ДТП чи інших порушень. Ми співпрацювали з поліцією, допомагали у роботі надзвичайникам. Важко порахувати, скільки завдяки групі було знайдено загублених дітей, літніх людей, свідків правопорушень. «Варта1» – це дзеркало суспільства. Прикро тепер читати, як дехто пише, що група стало «помойкою». Якщо хтось так вважає, то має зрозумінити: він у тій помойці живе. І треба щось змінювати», – додає Андрій.

1 вересня 2017 року Facebook вже блокував «Варту1». За кілька днів її діяльність відновили. Координаторам групи тоді допомагали посольства США, Нідерландів.

Facebook-спільноту «Варта1» створили під час Євромайдану. Зараз «Варта1» є майданчиком для обговорення скандальних та надзвичайних подій у місті.

Фото: умовне

Схожі новини