Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Львівський активіст домігся скасування регіональної угорської мови на Закарпатті
13 Жовтня, 21:02

Львівський активіст домігся скасування регіональної угорської мови на Закарпатті

Сьогодні, 13 жовтня, Львівський окружний адміністративний суд задоволив позовну заяву львівського активіста Святослава Літинського – зобов’язав Закарпатську облпрокуратуру подати позов про скасування регіональної угорської мови у двох районах Закарпаття. Про це повідомляє Zaxid.net.

«Cуд задоволив мій позов до прокуратури Закарпатської області. Дії прокуратури щодо нескерування позовів про скасування регіональної мови у Берегівському та Виноградівському районах визнано протиправними. Відсьогодні зобов’язано повернутися до питання скерування таких позовних заяв», – повідомив Святослав Літинський у Facebook.

Активіст розповів, що спершу він звернувся з відповідним зверненням у прокуратуру Закарпаття, оскільки лише вона може позиватися до суду про скасування нормативно-правових актів локальної дії, зокрема, рішень місцевих рад. У прокуратурі йому відмовили.

Тепер же Львівський окружний адміністративний суд визнав бездіяльність прокуратури протиправною та зобов’язав повернутися до розгляду звернення львівського активіста.

Угорська мова визнана регіональною за рішенням районних рад у місті Берегове та у Берегівському та Виноградівському районах Закарпаття у 2012 році. Відповідно до цих рішень, угорську мову використовують у діловодстві районних рад, проведенні конференцій і зборів, у веденні документації та поширенні офіційних повідомлень.

Святослав Літинський раніше також домігся скасування рішення про проголошення в Одесі російської мови як регіональної. Такі ж рішення йому вдалося скасувати у Херсоні, Дніпрі, Харківській та Донецькій областях. Такий же процес триває у Харкові.

Фото: ВЗ

Схожі новини